Як підібрати шунт для амперметра. Як виміряти силу постійний струм.

Чутливість сучасних стрілочних індикаторів настільки висока, що у багатьох з них струм повного відхилення стрілки не перевищує ста микроампер. На практиці ж нерідко доводиться вимірювати струми, які обчислюються сотнями міліампер і навіть амперами. На допомогу приходить так званий шунт .
Інструкція
1
Перед тим як приступати до виготовлення шунт а, необхідно виміряти внутрішній опір стрілочного індикатора. Для цього використовуйте звичайний тестер або мультиметр (неважливо, стрілочний або цифровий). При цьому, необхідно, щоб струм через випробовуваний прилад був не надто великим, інакше його стрілка може деформуватися.
2
Тепер розрахуйте напруга, яку необхідно подати на індикатор, щоб його стрілка відхилилася повністю. Для цього перекажіть струм повного відхилення в ампер, а виміряний опір приладу - в оми. Потім підставте їх в стандартну формулу закону Ома: U = IR, де U - напруга, необхідне для повного відхилення стрілки, I - струм повного відхилення стрілки, R - виміряний опір рамки індікатора.Не дивуйтеся тому, що розраховане за цією формулою напруга вийде вельми малим.
3
Тепер необхідно розрахувати опір самого шунт а. Воно виявиться настільки малим проти опором рамки індикатора, що останнім можна буде знехтувати. Опір шунт а повинно бути таким, щоб при проходженні через нього струму, що є для амперметра граничним, на шунт е падало напругу, рівну розрахованим за попередньої формулою. Таким чином, цей опір можна також розрахувати за стандартною формулою закону Ома, але перетвореної таким чином: R = U/I, де R - шуканий опір шунт а, U - напрженіе повного відхилення стрілки індикатора, розраховане за попередній формулі, I - граничний струм, на вимір якого буде розрахований ваш амперметр (якщо він виражений в міліампер, попередньо переведіть його в ампер).
4
Правильно з'єднайте між собою індикатор і шунт . А саме сам шунт включите безпосередньо в розрив ланцюга, струм в якій необхідно виміряти, а індикатор підключіть проводами до нього. Єси вчинити навпаки, включивши індикатор в розрив ланцюга, а шунт підключивши проводами до індикатора, останній зашкалит або навіть згорить. Подумайте, чому.
5
Виготовте для мікро амперметра нову шкалу, що має градуювання в міліампер або амперах і відповідний масштаб.
Зверніть увагу
Підключення та відключення здійснюйте при знеструмленій ланцюга. Дотримуйтесь полярності. При вимірі змінного струму застосовуйте індикатор спільно з детектуючої ланцюгом.