Як знімати сферичні панорами. Які фотоапарати знімають сферичну панораму.

Панорамна фотографія - це різновид художньої фотографії. Такі фото навчилися знімати ще років сто тому, проте тоді процес виготовлення панорамного фото був дуже трудомісткий. Сьогодні ж завдяки наявності спеціальних панорамних фотоапаратів зняти сферичні панорами може навчитися кожен охочий.
Вам знадобиться
  • - штатив;
  • - фотоапарат.
Інструкція
1
Правильно встановіть штатив з фотоапаратом. Пам'ятайте: домогтися успіху в зйомці сферичної панорами можна, якщо обертання камери буде здійснюватися навколо нодальной точки об'єктива, тобто, точки усередині камери об'єктива, в якій перетинаються світлові промені, що йдуть до матриці або плівці. Унікальність цієї точки в тому, що в ній при обертанні камери відсутній паралакс (зсув об'єктів, розташованих на передньому плані, щодо об'єктів, що знаходяться на задньому плані під час обертання камери).
2
Враховуючи той факт, що при великих діафрагменних числах в результаті дифракції різкість об'єктива стає менше, встановіть для діафрагми значення в інтервалі від f8 до f11.
3
Обов'язково відключіть автофокус: при зйомці сферичної панорами він просто не потрібен. Крім того, якщо цього не зробити, то вас може підстерігати «сюрприз»: розглядаючи зняті знімки, ви виявите, що у більшості кадрів різкість не там, де ви хотіли її бачити.
4
Якщо можливості вашої камери дозволяють знімати фотографії у форматі RAW, встановіть на цей раз саме цей формат зйомки.
5
Розрахувати кількість кадрів для зйомки кілець кадрів можна, знаючи фокусна відстань камери. Тому, скориставшись наступною формулою: А = 2 * arctg (L/(2 * F * K)), підрахуйте величину шуканого параметра. У представленій формулі A - це кут зору об'єктива по певній стороні кадру; L - це показник, що характеризує довжину боку матриці/плівки в міліметрах; F - фокусна відстань об'єктива, а K - кроп-фактор матриці (як правило, для 35-міліметрової плівки це показник дорівнює 1).
6
Приступіть безпосередньо до зйомки. Вона здійснюється в три етапи. Спочатку виконайте зйомку кілець по 10 кадрів, повільно повертаючи камеру по горизонталі (кут повороту повинен бути однаковим). Потім поверніть камеру об'єктивом вгору і зніміть кілька кадрів неба або стелі в приміщенні. Після цього зробіть кадр вниз.
Зверніть увагу
Не робіть зйомку на відкритій діафрагмі!
Корисна порада
Зроблені фотографії завантажте на ПК і за допомогою спеціального софту «склейте» в сферичну панораму.
Найчастіше хочеться показати, яким бачать світ очі. І фотографія панорами якій-небудь місцевості, пейзажу або міста - відмінне для цього завдання рішення. Панорама допоможе зберегти велику територію і показати красу будь-якого місця, де б ви не опинилися.
Інструкція
1
Цифрова фотографія відкриває величезні можливості. Також існує безліч програм, що дають можливість створити різні види панорам: горизонтальні, сферичні, вертикальні. Почніть з підготовки фотоапарата. Якщо на вашій камері є режим «панорама», ваше завдання полегшується. Якщо ні - не впадайте у відчай.
2
Увімкніть напівавтоматичний режим. Цей режим використовується для визначення експозиції. Наведіть камеру на об'єкт, який хочете сфотографувати. При зйомці запам'ятайте значення діафрагми і витримки, які будуть відображатися на екрані. Створення панорами вимагає сталості значень. Інакше вам доведеться підганяти кольору, освітлення і контраст за допомогою фотошопу. Після того як ви визначите експозицію і запам'ятайте значення, перейдіть в ручний режим. Введіть значення витримки і діафрагми, отримані раніше.
3
Для успішного злиття знімків в програмі, необхідно, щоб кадри збігалися не менше, ніж на 25 відсотків. Отже, сфотографуйте все, що необхідно. На цьому робота з камерою закінчена. Далі переходите до програми, за допомогою якої будете створювати панораму .
4
Розгляньте програму PTGui v. 8.3.7. pro. Вона проста у використанні, тому, якщо ви правильно зробили знімки, склеїти їх можна за три нескладних кроку. Відкрийте програму. Ви побачите рядок «Load Images ...». Натисніть на неї і виберіть фотографії. Натисніть на кнопку «Align Images ...». Програма автоматично визначить місця злиття. Це якраз ті самі 25 відсотків, які ви залишали при зйомці. Так само, автоматично, програма вибере точки для злиття. У більшості випадків все проходить гладко, створення панорами проходить автоматом.
5
Після злиття з'явиться вікно Panorama Editor. За допомогою повзунків подгоните розмір зображення. Поверніться в перше вікно і натисніть на кнопку «Create Panorama ...». Виберіть місце для зберігання і натисніть створити панораму . Все просто і легко. Відкривайте і милуйтеся.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jsZUYgLIeL4