Як зняти силіконовий герметик. Як правильно наносити силікон герметик.

Силіконовий герметик - незамінний матеріал, без якого не обходиться жодне будівництво або капітальний ремонт. Він простий у використанні, безпечний і недорогий. Але є одне «але»: зняти силіконовий герметик з поверхні не так вже й просто.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - ніж;
  • - пемза;
  • - суха м'яка ганчір'я;
  • - уайт-спірит;
  • - лезо;
  • - вода;
  • - засіб для миття посуду;
  • - канцелярський ніж;
  • - оцет.
Інструкція
1
Вирішивши видалити старий шар силіконового герметика, наприклад, з акрилового піддону душового боксу, і заново обробити шви силіконом, насамперед, спробуйте акуратно підколупнути старий шар викруткою. Як правило, відколупнути старий шар легко.
2
Після цього зніміть стінки душового боксу з піддона. Якщо з першої спроби зробити це не вдається, засуньте ніж в щілину між стінками і піддоном, а потім розріжте залишився всередині герметик.
3
Потім повторно спробуйте зняти стінки душової кабінки: на це раз все повинно вийти. З акрилового піддону залишки силікону видаліть за допомогою пемзи. Цей «інструмент» з легкістю видалить силікон і при цьому не завдасть видимої шкоди акрилової поверхні душової кабіни.
4
І наостанок, обробіть очищену поверхню сухою ганчіркою і заново нанесіть силікон.
5
У тому випадку, якщо від силіконового герметика очистити потрібно скляну поверхню, зробити це можете гострим лезом. Однак така процедура має і негативні сторони. По-перше, очищення скла від силікону за допомогою леза - це копітка заняття, яке може зайняти жоден год. По-друге, занадто великий ризик пошкодження стекла.Ввіду цього спробуйте використовувати більш щадний метод, наприклад, видалити силіконовий герметик за допомогою розчинника уайт-спіриту. Змочіть ганчірку розчинником і протріть їй очищаемую скляну поверхню, після чого почекайте приблизно хвилину. За допомогою канцелярського ножа почніть зчищати силікон. Справа в тому, що герметик під впливом уайт-спіриту стане желеподібним, тому зняти його за допомогою канцелярського ножа не складе особливих труднощів.
6
Промийте скло засобом для миття посуду - воно видалить розчинник. Витріть скло насухо.
7
Щоб очистити від силікону кахель, акуратно зріжте будівельним ножем великі шматки застиглого силікону, а залишився герметик змочіть оцтом, після чого гарненько потріть сухою ганчіркою.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: все розчинники - токсичні речовини!
Корисна порада
Також для видалення силіконового герметика можете використовувати спеціальні засоби направленої дії, придбати які можна в будь-якому магазині, реализующем будівельні матеріали.
Силіконовий герметик - це засіб, який склеює і герметизує шви, перешкоджаючи проникненню повітря і вологи. Силіконові герметики з антибактеріальним складом використовують для закладення швів у ванній кімнаті, а також герметиками користуються автомобілісти, будівельники, акваріумісти і т.д. Герметик видалити нелегко, але можна.
Інструкція
1
В принципі, як склеює речовина, силіконовий герметик показав відмінні якості. Його виготовляють на основі розчинників. Той, хто користувався силіконовим герметиком, помічав його різкий запах. Розчинники надають силікону еластичність і сприяють більш міцному зчепленню (адгезії) склеюються поверхностей.Вот тому фахівці радять не пробувати видаляти силікон з поверхонь будь-якими хімічними речовинами. Хімія може викликати отруєння, але силікон залишиться на місці. Для його видалення передбачений спеціальний очищувач. Але іноді в магазинах знайти його проблематично.
2
Наші російські умільці все ж знайшли кілька способів позбавитися від силікону в домашніх умовах. Отже, нам знадобиться деяка кількість уайт-спіриту, ганчірки, леза, миючий засіб. Виявляється, все дуже просто.
3
Змочіть ганчірку уайт-спіритом, і протріть силіконовий герметік.Подождіте деякий час (з півхвилини), поки силікон придбає желеподібну консистенцію. Візьміть лезо і акуратно счищайте силікон з поверхні. Протріть очищене місце сухою ганчіркою.
4
Вимийте очищену поверхню з використанням будь-якого миючого засобу, растворяющего жир. Витріть поверхню насухо.
5
Ще одним способом позбавлення від силікону може бути його механічне видалення. Для цього вам знадобиться ніж і шматок пемзи. Силікон счищается з поверхні ножем, а його залишки видаляються пемзою. Але, звичайно, цей спосіб застосовується там, де поверхня не схильна до появи подряпин.
Корисна порада
Силіконовий герметик не рекомендують використовувати в електроніці. Пари оцтової кислоти, яку додають в силікон для полімеризації, достатньо корозійних.