Як нагадати про себе клієнтам.

У деяких напрямках бізнесу покупки здійснюють нечасто, тому клієнти через деякий час можуть піти до конкуруючих фірмам. Так відбувається в сферах верстатобудування, автомобілебудування і т.д., де часті оновлення не потрібні. Щоб не упустити повторні продажі, з покупцями треба підтримувати стосунки в періоди відсутності потреби у відвідуванні компанії.
Інструкція
1
Організуйте навчання через інтернет. Нечасті покупки пов'язані зі складнощами використання продукту, бо з часом можливості змінюються, а клієнт знаком зі старою версією. Люди не так охоче переучуються, навіть якщо це нескладно, тому що треба міняти звички. Пропонуйте покупцям навчання, супутнє покупці. Для цього підписуйте їх в закриту розсилку, через яку вони отримають посилання на відеоуроки. Один-два рази на місяць можна надсилати щось нове, щоб нагадати про собі .
2
Випускайте друкований каталог чи журнал і розсилайте клієнтам раз на місяць. Так чинять виробники дорогих автомобілів. Якщо це доречно, копіюйте успішний досвід.
3
Пропонуйте несподівані супутні послуги. Якщо давно не спілкувалися з клієнтам і, зробіть дзвінок і запропонуйте безкоштовну діагностику обладнання, яке вони купували. Фахівці швидко визначать можливі проблеми і дадуть рекомендації. Клієнту буде приємно, а конкуренти можуть не передбачити такий варіант.
4
Влаштовуйте опитування по типовим проблемам експлуатації. Деяким компаніям головне - продати, потім вони забувають про клієнта до часу, коли можна знову щось продати. Поступайте інакше: опитування через інтернет можуть виявити нові можливості і ненав'язливо підтримати стосунки.
5
Проводьте семінари та свята, причому вони можуть бути платними для учасників, завдяки чому у вас не буде витрат. Запросіть клієнтів приємно провести час, кудись з'їздити, навчитися новим методам ведення бізнесу. Так ви стаєте не продавці, а партнером. Подбайте про придбання квитків на престижний мотиваційний семінар або станьте організатором і запросіть знаменитість. Попутно вирішите питання ненав'язливого нагадування про основні послуги.
Корисна порада
Ведіть записи про контакти з клієнтами. Якщо хтось повторно звертається в компанію, аналізуйте, які дії цього супроводжували.