Як визначити норму витрати палива. Як встановити норми витрати гсм.

В цілях оподаткування прибутку організації як витрати враховують використані в процесі здійснення господарської діяльності паливно-мастильні матеріали. Щоб надалі при проведенні податкової перевірки не довелося доводити економічну обґрунтованість таких витрат, необхідно встановити норми витрати палива для кожного автомобіля, наявного в організації.
Інструкція
1
Експлуатаційний витрата палива ні в якому разі не ідентичний середньому споживанню (контрольному витраті палива згідно з інформацією заводу-виробника) у зв'язку з тим, що дана величина (експлуатаційний витрата) складається з індивідуальних особливостей автомобіля і манери їзди його власника. Такі показники, як завантаження автомобіля, стан дороги, щільність дорожнього руху, погодні умови, час року, манера їзди, тиск в шинах, а також використання системи кондиціонування повітря можуть значно збільшувати кількість споживаного бензину. Додаткове обладнання або приналежності також істотно впливають на тягово-динамічні показники і витрата палива, так як вони змінюють масу і коефіцієнт лобового опору автомобіля.
2
Спробуйте розрахувати норму витрати палива для легкового автомобіля. Для цього скористайтеся формулою, рекомендованою Міністерством транспорту РФ: Qн = 0,01 x Hs x S x (1 + 0,01 x D), де: Qн - нормативні витрати палива в л; Hs - базова норма витрати палива на пробіг автомобіля в л/100 км відповідно до методичних рекомендацій «Норми витрати палив і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті», затвердженими розпорядженням Мінтрансу РФ від 14 березня 2008 №АМ-23-р; S - пробіг автомобіля в км (згідно з даними подорожнього листа); D - поправочний коефіцієнт (сумарна відносна надбавка або зниження) до норми в% - встановлюється наказом або розпорядженням керівника підприємства.
3
При розрахунку поправочногокоефіцієнта враховуйте різні фактори, такі як: - кліматичні (експлуатація автомобіля на місцевості з урахуванням висоти над рівнем моря); - сезонні (в зимовий час, наприклад, витрата палива підвищується); - дорожньо-транспортні (характеристика дорожнього покриття); - експлуатаційні і пр. Існують поправочні коефіцієнти з урахуванням чисельності населення, відносно встановленого додаткового обладнання на транспортному засобі і пр. Коефіцієнти, що збільшують або зменшують норму витрати палива, уточніть в вищевказаних методичних рекомендаціях.
4
Приклад: автомобіль Volkswagen Passat 1.8Т (4L-1,781-150-5A), 2011 р.в., з автоматичною коробкою передач, оснащений системою клімат-контролю, експлуатується в умовах міського циклу, чисельність міського населення - понад 1,5 млн.чол. Пробіг на «15» листопада 2011 року в відповідно до представлених водієм даними подорожнього листа склав 130 км. Базовий витрата палива для даного транспортного засобу становить 10,1л/100км. Керівником підприємства встановлено наступні надбавки: - експлуатація в міському циклі - 5%; - експлуатація в холодну пору року (наприклад, листопад-березень) -10%; - застосування системи клімат-контролю - 5%; - обкатка (а/м новий) - 5% .Таким чином, величина поправочного коефіцієнта (D) дорівнює 35% .Подставьте наявні дані в формулу і отримаєте наступну норму витрати палива для даного автомобіля: Qн = 0 , 01 x 10,1 x 130 x (1 + 0,01 x 35) = 17,73 л