Як фотографувати під водою.

Підводна зйомка являє собою складний процес, який дуже різниться від фотозйомки на повітрі. Специфічні умови і особливості висвітлення створюють труднощі для проведення фотозйомки і вимагають особливої підготовки і технічного забезпечення.
Вам знадобиться
  • - спеціальна фотоапаратура.
Інструкція
1
Підготуйте фотоапаратуру. Зарядіть акумулятори, батарейки фотоапарата, відеокамери перед зануренням під воду. Перевірте щільність прилягання закриваються деталей щоб уникнути попадання води всередину. Бажано виставити відповідний для підводної зйомки режим на суші.
2
Занурившись, потренируйтесь в пошуку стійкого становища тіла. Ви повинні навчитися тримати камеру в певному положенні якийсь час, щоб встигнути зробити кілька знімків.
3
Оскільки умови зйомки відрізняються від земних, робіть кілька знімків з одного ракурсу. Можливо, у вас вийде тільки одна якісна фотографія.
4
Хорошим помічником для проведення підводної фотозйомки буде рухливий великий монітор, що дозволяє переконатися в правильності обраного ракурсу навіть в складних умовах, наприклад, коли об'єкт розташований поза прямою зони видимості.
5
Вибирайте дистанцію до об'єкта зйомки якомога меншу, не більше двох метрів. На великій відстані він буде здаватися розмитим. Щоб уникнути ефекту «розмитості», використовуйте ручне фокусування камери.
6
Особливістю підводної фотозйомки є спотворення сприйманого відстані. Під водою все здається ближче, ніж на суші. Тому, щоб фотографія відобразила бажану сцену, встановіть ширококутний режим зйомки.
7
Найбільш вдалий час для проведення підводної фотозйомки - сонячний полудень. Промені сонця падають на поверхню води майже вертикально, пронизуючи її на максимальну глибину. Це дозволяє робити найбільш якісні знімки. Якщо все-таки не вдається вибрати відповідний час, на допомогу прийде штучне освітлення. Оскільки вода поглинає червоний спектр світлового випромінювання, додаткове джерело світла повинен бути близький по спектру до звичайних лампам розжарювання.
8
Після вилучення камери з води не забудьте обмити її чистою прісною водою щоб уникнути попадання солі всередину і пошкодження поверхні. Перед відкриттям корпусу камери переконайтеся в тому, що він абсолютно сухою.