Як вспінювати полістирол.

Вспенивание полістиролу є першим етапом у виробництві пінопласту. Проводиться за допомогою пристрою, який називається піноутворювач. У процесі використовується гаряча пара.
Вам знадобиться
  • - гранули полістиролу полістиролу марок ПСВ або ПСВ-С по ОСТ 301-05-202-95Е або імпортні аналоги;
  • - вспенівающий агент;
  • - піноутворювач;
  • - бункер витримки гранул;
  • - електромережу змінного трифазного струму 380В 50Гц;
  • - вода;
  • - мірний посуд не менше 5л;
  • - ваги;
  • - контрольна таблиця.
Інструкція
1
Для спінювання полістиролу знадобиться спеціальне обладнання. До початку його експлуатації перевірте підключення та комунікації попереднього піноутворювача. Увімкніть агрегат і прогрійте до температури 100-110? С, дайте можливість випаруватися конденсату. Робочий тиск має становити від 0,16 до 0,22 кгс/см2. При цьому слід підтримувати температуру близько 95-98 градусів за Цельсієм.
2
Подайте сировину в агрегат при допомогою подає бункера. Подача сировини в робочу зону виконується шнеком. У робочій зоні при обробці парою і при впливі спінює агента сировину збільшується в розмірах до 50 разів. Як вспенівающего агента застосовують рідини, що киплять при низькій температурі. Наприклад, ізопентан, у якого температура кипіння становить 28? С. Для додання полістиролу вогнестійкості, додайте в систему до 5% брому або хлорвмісних сполук. При вспіненні кульки полістиролу залишаються замкнутими. Легкі гранули піднімаються наверх, де через вікно вивантаження переміщуються в проміжний бункер. Звідси через сушку «киплячого шару» гранули подаються в бункер витримки гранул.
3
Витримайте гранули в бункері «дозрівання» до досягнення в осередках атмосферного тиску. Для охолодження і сушіння гранул підтримуйте в бункері витримки температуру 22-28 градусів протягом 8-24часов.
Зверніть увагу
Не забувайте періодично контролювати якість полістиролу. Для цього за допомогою мірного посуду і ваг зробіть паркан і контрольне зважування продукції. Результати повинні відповідати значенням у контрольній таблиці.
Корисна порада
Використовуйте вторинне вспенивание для отримання більшої пористості полістиролу. При цьому гранули продовжують спучуватися, що відбувається за рахунок подальшого розширення повітря і спінює агента. Найчастіше вторинне вспенивание виробляють разом з формуванням пінополістиролу.