Як вибрати колір кисті.

Brush Tool або «Кисть» - один з найнеобхідніших для роботи інструментів програми Photoshop з великою кількістю налаштувань. Зокрема, графічний редактор дозволяє настроїти колір кисті. Це можна зробити, вибравши колір з палітри, ввівши кодове позначення або встановивши колір за допомогою зразка.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop.
Інструкція
1
Інструмент «Пензель» в графічному редакторі малює колір ом, який обраний в якості основного або колір а переднього плану. При налаштуваннях Photoshop за замовчуванням це чорний колір . Для того щоб змінити основний колір , клікніть по верхньому з двох колір вих квадратів, що розташовані внизу палітри інструментів. Якщо вам потрібно поміняти колір заднього плану, клікніть по нижньому квадрату.
2
Для вибору колір а клікніть мишкою по ділянці відкрилася палітри, який пофарбований в шуканий колір . Цей спосіб вибору найбільш наочний. Для підбору колір а можна вводити числові значення для кожного з каналів або вибрати зразок з бібліотеки, клацнувши по кнопці Color Libraries.
3
Якщо ви вже відкрили в графічному редакторі документ з колір вим зображенням, можете вибрати для роботи пензлем один з колір ов, присутніх на картинці. Для цього при відкритій палітрі колір ов наведіть покажчик курсору на ділянку документа, що містить потрібний колір . Покажчик курсору при цьому прийме вид піпетки. Клацніть по фрагменту зображення з шуканим колір ом.
4
Іноді автори уроків по роботі з програмою Photoshop говорять про застосування колір а, називаючи його шестизначний код. Якщо вам потрібно отримати кисть саме того колір а, який згадується в уроці, вставте цей код в нижнє поле колір овой палітри.
5
Після вибору колір а клікніть по кнопці ОК у верхньому правому куті вікна колір овой палітри.
6
Вибрати в якості колір а кисті один з відтінків, присутніх у відкритому зображенні можна, не відкриваючи колір овую палітру. Для цього активізуйте інструмент Eyedropper Tool або «Піпетка" і клацніть по фрагменту картинки з потрібним колір ом. Можете тут же змінити обраний колір на більш відповідний, клацнувши по іншому ділянці. Зміна основного колір а можна відстежити по зміні забарвлення квадрата з колір ом переднього плану в палітрі інструментів.
7
Якщо для роботи над зображенням вам потрібно тільки два колір а, налаштуйте їх як колір ов переднього і заднього планів. Для того щоб кисть почала малювати колір ом заднього плану, поміняйте місцями колір а, клікнувши по стрілці близько колір вих квадратів в палітрі інструментів. Той же результат вийде, якщо натиснути на клавішу Х в англійській розкладці.
Кисть - один з головних інструментів, необхідних для творчості будь-якого художника. Графічний дизайнер - не виняток. Тільки от кистей і можливостей створювати неймовірні образотворчі ефекти за допомогою них у графічного дизайнера набагато більше, ніж у звичайного живописця. «Фотошоповское» кисть по своєму творчому потенціалу може зрівнятися хіба що тільки з чарівною паличкою. І фарби на комп'ютерній палітрі теж особливі, вони підпорядковуються іншим законам. Тому вираз «змінити колір кисті» звичайний художник і комп'ютерний зрозуміють по-різному.
Інструкція
1
По-перше, для дизайнера це вираз буде означати «вибрати інший колір , надати його робочої кисті». На перший погляд, це те ж саме, що і «змішати на палітрі новий колір » для простого художника. Але сам процес вибору і змішання колір ов в графічному редакторі зовсім іншою. Щоб поміняти колір робочої кисті в програмі Adobe Photoshop, клацніть лівою кнопкою миші по піктограмі «Основний колір /Foreground Color» в нижній частині палітри інструментів. Саме ця піктограма відображає поточний колір кисті.
2
У діалоговому вікні «Color Picker (Foreground Color)» виберіть потрібний вам колір одним із способів: пересуваючи повзунки на вертикальній колір овой шкалою, клацнувши на певній точці колір ового поля (як піпеткою), проставивши цифрові значення складових даного колір а у відповідних полях палітри (RGB, CMYK) або шістнадцяткове значення колір а, яке визначається за таблицею html- колір ів. Зразки мінливого колір а (new) і поточного (current) ви можете бачити в колір вих прямокутниках праворуч від колір овой шкали.
3
Є в програмі ще одна зручна палітра для вибору колір а. Це палітра Color. Відкрити її можна через меню Window> Color або простим натисканням «гарячої клавіші» F6. Зазвичай ця палітра відображається в правій частині екрана. Виберіть необхідний колір пересуванням повзунків червоного (R), зеленого (G) і синього колір а (В) або клацніть по колір овому полю внизу палітри і водите по ньому курсором, не відпускаючи кнопку миші. Курсор буде мати вигляд піпетки. Змінюваний колір відображається на піктограмі основного колір а в цій же палітрі.
4
Змінити колір кисті можна також в палітрі Swatches, де зібрані різні бібліотеки колір ів. За замовчуванням ця палітра знаходиться поруч з палітрою Color, але якщо вона закрита, щоб її викликати, виконайте команду меню Window> Swatches. Вибрати іншу бібліотеку колір ов можна, клацнувши по маленькій стрілочці в правому верхньому куті палітри. У списку, виберіть потрібну бібліотеку.
5
Є і друге значення, що може надати дизайнер висловом «змінити колір кисті». Часто буває необхідно змінити основний колір кисті на фоновий (піктограми, що відображають обидва колір а розташовані в палітрі інструментів знизу). Натисніть на клавіатурі клавішу Х (на англійській розкладці) і ці колір а поміняються місцями.
Корисна порада
Палітра Swatches (Зразки) дозволяє зберігати створені вами кольори, які ви плануєте часто використовувати при створенні графіки. У нижньому правому куті палітри знаходяться значки для створення нового зразка кольору (чистий аркуш) і видалення непотрібних зразків (значок урни). Створивши новий колір в палітрі Color, перейдіть в палітру Swatches і клацніть на значку «Новий зразок». Цей колір додасться в палітру зразків. Йому можна присвоїти ім'я, клацнувши подвійним клацанням за зразком і ввівши ім'я у вікні. Щоб видалити непотрібний зразок кольору, перетягніть його мишкою на значок із зображенням урни.