Як виростити іпомею.

Іпомея - садова ліана, іноді її називають в'юнком. У квітникарів вона популярна завдяки надзвичайній декоративності. За допомогою іпомеї створюють живопліт, затінюють сонячні тераси та альтанки. Розмножується ця рослина насінням, які можна сіяти безпосередньо в грунт. Період цвітіння іпомеї - з середини літа до середини осені. Щоб вона зацвіла раніше вирощувати її треба розсадним способом.
Вам знадобиться
  • - насіння іпомеї;
  • - контейнери для вирощування розсади;
  • - квіткове добриво «Епін»;
  • - універсальний грунт;
  • - прутики для опори.
Інструкція
1
Оберіть насіння іпомеї. Зверніть увагу на дату розфасовки. Схожість насіння іпомеї зберігається протягом двох років.
2
Приготуйте розчин добрива - 1 крапля «Епін» на склянку води. Для стимуляції росту та стійкості до хвороб замочіть в ньому насіння на 10-12 годин.
3
Приготуйте контейнери для вирощування розсади. Вони повинні мати діаметр 5-7 см. Заповніть їх грунтом і добре його зволожите. Так, щоб до появи паростків не довелося додатково поливати.
4
Розкладіть насіння в контейнери, по одному в кожен. Злегка присипте сухим ґрунтом. Зволожите з пульверизатора. Накрийте контейнери поліетиленовою плівкою. У процесі пророщування насіння на ній можуть утворюватися водяні краплі. Як тільки це відбудеться, зніміть її і просушіть. Інакше на поверхні ґрунту з'явиться грибок і паростки загинуть.
5
Помістіть контейнери з насінням в добре освітлене, тепле (до 25оС) місце. Постарайтеся уникнути потрапляння прямих сонячних променів. Сходи іпомеї повинні з'явитися протягом 5-7 днів.
6
Після появи сходів приберіть поліетиленову плівку і перемістить контейнери з розсадою в світле, прохолодне (до 18оС) місце. Як тільки паростки досягнуть 5-7 см, вставте в контейнери прутики, за якими іпомея буде витися.
7
Після того, як мине загроза заморозків, зазвичай це кінець квітня - початок травня, пересадите розсаду на постійне місце. Висаджуйте, намагаючись не пошкодити земляний кому. Відстань між рослинами повинна бить15-25 см.
8
Поливайте іпомею помірно. Не допускайте застою води. Це може привести до загнивання коренів і подальшої загибелі рослини. Зробіть для ліани опору, по якій вона могла б витися.
Зверніть увагу
Удобрюйте іпомею помірно. Надмірна кількість поживних речовин спричинить збільшення зеленої маси рослини на шкоду цвітінню.
Корисна порада
Опорою для іпомеї може послужити засохле дерево на садовій ділянці. З її допомогою можна прикрасити балкон міської квартири.