Як поставити жорсткий диск SATA.

За установку жорсткого диска в сервісному центрі доведеться заплатити певну суму грошей. До того ж тягнути з собою системний блок - заняття теж не дуже-то приємне. Набагато простіше встановити жорсткий диск будинку. Навіть якщо ви поняття не маєте про архітектуру комп'ютера, вам все одно під силу впоратися з таким завданням. Тим більше, одного разу виконавши подібну процедуру, ви придбаєте необхідний досвід і зможете при необхідності допомогти іншим.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - SATA-кабель;
  • - жорсткий диск SATA.
Інструкція
1
Подальші дії будуть описувати процедуру установки жорсткого диска з інтерфейсом SATA, оскільки саме такі жорсткі диски найбільш поширені зараз. Для початку вам потрібно відключити комп'ютер від харчування. Також відключіть від нього інші компоненти. Потім відкрутите кріпильні гвинти і зніміть кришку системного блоку. Для зручності покладіть системний блок на бік.
2
Тепер уважно вивчіть системну плату. Вам необхідно знайти SATA-інтерфейси. Їх може бути декілька. Біля них так і написано SATA. Дуже часто ці роз'єми розташовані в нижній правій частині материнської плати. Якщо у вас є схема до вашої платі, то можете спочатку знайти їх з її допомогою. Коли ви їх знайдете, вставте SATA-кабель в цей інтерфейс.
3
Після цього встановіть жорсткий диск у вільний відсік системного блоку. Прикрутите вінчестер до корпусу комп'ютера. Для цього використовуйте кріпильні гвинти, які повинні йти в комплекті до жорсткого диска. Якщо у вас їх немає, то їх можна придбати окремо.
4
Після того як жорсткий диск буде встановлений в відсік, підключіть до нього другий кінець SATA-кабеля. Тепер вам слід підключити до жорсткого диска харчування. Серед проводів, які йдуть від блоку живлення, повинен бути провід, на торці роз'єму якого написано SATA. Саме його й треба підключити до вашого вінчестера.
5
Доки не закривайте кришку системного блоку. Підключіть до нього монітор і мишку. Увімкніть комп'ютер. Дочекайтеся завантаження операційної системи. Після цього зайдіть в «Мій комп'ютер». Тепер там повинен відображатися ще один жорсткий диск.
6
Якщо все пройшло нормально, і система розпізнала пристрій, то можете закривати кришку системного блоку і підключати інші пристрої. Але якщо нового жорсткого диска не з'явилося, то швидше за все ви не повністю вставили один з шнурів. Рекомендується ще раз перевірити ще раз контакти.