Як вирізати метелика з паперу. Як вирізати з паперу метелика.

Крила метеликів завжди приваблювали людей своєю елегантністю, тому зображення цих комах часто прикрашають одяг і волосся модниць, інтер'єри і самі різні предмети, вони відображені у виробах ювелірного мистецтва. Зробіть нескладну метелика з паперу разом з дитиною - це заняття чудово розвиває дрібну моторику рук. А результати вашого спільної праці можуть цілком гідно прикрасити інтер'єр дитячої. Кілька таких метеликів, підвішених на нитках або волосіні стануть оригінальним мобилем і будуть пурхати у вашому будинку незалежно від пори року.
Вам знадобиться
  • - тонка, але міцна папір (кольорова, або розфарбована самостійно);
  • - ножиці;
  • - міцна нитка або волосінь;
  • - клей/пластилін.
Інструкція
1
Підготуйте папір, якщо ви вирішили самі її розфарбувати в різні кольори: намалюйте на ній нескладні візерунки восковими крейдою або фарбами. Зовсім маленька дитина може просто «закалякать» лист різнокольоровими олівцями або крейдою.
2
Виріжте з паперу або кольоровий фольги два квадрата. Для виготовлення верхніх крил вам знадобиться квадрат трохи більшого розміру, ніж для нижніх. Наприклад, більший квадрат зробіть з розмірами 15 х 15 см, а менший - 12 х 12 см.
3
Візьміть більший аркуш паперу і зігніть його навпіл по діагоналі, точно поєднавши протилежні куточки квадрата. Потім відверніть загнуту частину назад, але згин при цьому зробіть на 5 мм вище початкового.
4
Далі виконуйте ті ж дії, що і в попередньому пункті. Згинайте верхню половинку квадрата доти, поки вся вона не перетвориться в «гармошку». Таким же чином зігніть і другу половинку аркуша. Верхні крильця метелика готові.
5
З другого паперового квадрата меншого розміру зробіть нижні крильця падлюка. Для цього повторіть операції, описані в пунктах 3-5 даної інструкції. Щільно стисніть обидві гармошки, щоб вони краще тримали форму.
6
Пригорніть верхні і нижні крильця в складеному вигляді один до одного і обмотайте їх посередині кольоровий ниткою, тонким дротом або волосінню, міцно закріпіть вузлом. Якщо ви будете підвішувати вашу саморобку, то залиште кінчики нитки або волосіні достатньої довжини. Розправте всі чотири половинки крилець, розгорнувши складену гармошкою папір. Куточки нижніх крил можна закруглити, обрізавши їх ножицями.
7
Тепер зробіть тулуб метелика. Його можна вирізати з паперу або зліпити з пластиліну. Розміри і форму тулуба визначте, орієнтуючись на розмір одержані крилець.
8
Для тулуба з паперу виріжте дві однакові деталі. Вкладіть між ними крила метелика і склейте половинки тулуба. Або зліпіть подовжене тільце метелики з пластиліну і приліпите до нього крильця.
Корисна порада
Такі метелики можна виготовити з самих різних матеріалів: з барвистих сторінок журналів, цукеркових обгорток, гофрованого паперу, тканини, просоченої клеєм та інших.
Зображення метеликів нерідко використовується як елемент творів мистецтва. Їх малюють, вишивають, плетуть з бісеру. У подібних роботах на перший план виходить незвичайна забарвлення комах. Проте їх форма не менш цікава. Щоб підкреслити саме цю особливість метелики, спробуйте вирізати її з паперу.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу квадратної форми. Складіть його навпіл по горизонтальній осі, нижню половину піднявши вгору. Потім зігніть прямокутник по вертикальній осі, поклавши ліву половину на праву.
2
Від нижнього лівого кута відміряйте вправо 5 мм. Потім підніміться перпендикулярно вгору на 3 мм і поставте в цьому місці крапку. Від того ж кута відкладіть вгору 5 мм, проведіть перпендикуляр вправо і так же зробіть позначку.
3
Від нижнього правого кута проведіть дугообразную лінію до першої поставленої точці. Від верхнього лівого кута намалюйте дугу, завершену в другій точці. Сюди ж проведіть лінію від верхнього правого кута. У вас вийшли обриси тіла метелики і її крила. Зайвий папір відріжте ножицями.
4
На крилі олівцем намалюйте візерунки. Це можуть бути плями різних форм і розмірів або витіюваті лінії. Виріжте їх тонкими манікюрними ножицями або ножем для паперу. Контури крила також можна зробити фігурним.
5
Замість ножиць підійде звичайний або фігурний дирокол. Також ви можете створити візерунок на крилах, протикаючи їх голками різного діаметру. Така павутинка буде особливо добре виглядати на просвіт - готових метеликів повісьте біля вікна або приклейте на скло, як сніжинки.
6
Щоб додати поделке кольору, заздалегідь розфарбуйте папір аквареллю. Змочіть лист водою і зробіть кілька мазків різних відтінків. Фарба розтечеться, утворюючи мальовничі розводи. Підсохлий лист покладіть під прес, коли він розпрямиться, можна буде вирізати метелика . Яскравими вийдуть метелики, вирізані з журнальних сторінок. Щоб зробити більш лаконічний варіант, до готової однотонної метелику приклейте «підкладку» контрастного кольору, який буде видно в прорізах на крилах.
7
Якщо ви хочете зробити картину з обрисами метелики, виріжте її в техніці papercutting. Покладіть аркуш паперу для пастелі на картон або спеціальний захисний килимок. Намалюйте метелика - це можуть бути контури, заповнені вигадливим візерунком, або лаконічний силует. За допомогою ножа для художніх робіт або канцелярського різака виріжте малюнок по лініях. Лезо ножа повинно розташовуватися перпендикулярно до поверхні паперу. Лист із силуетом метелики наклейте на контрастний фон.