Що таке бізнес-кредитування.

Бізнес- кредитування - найбільш перспективний напрямок у кредитуванні. Це послуга для підприємств, індивідуальних підприємців, представників малого бізнесу, зайнятих у сфері виробництва, надання послуг, у торгівлі.
Інструкція
1
Одним з основних аспектів в бізнес-кредитуванні є його мета. Банки та інші кредитні організації надають кредити на відкриття та розвиток бізнесу, придбання оборотних засобів, обладнання, транспорту, іншого рухомого та нерухомого майна, диверсифікацію виробництва.
2
Кредитування може здійснюватися за допомогою видачі кредиту, кредитної лінії або овердрафту. Кредит являє собою одноразову зарахування суми на рахунок позичальника. Він найбільш зручний у тому випадку, якщо заздалегідь відомо напрямок витрачання коштів, наприклад, придбання технологічного обладнання.
3
На відміну від кредиту, кредитна лінія надається траншами, тобто частинами. Тут в процесі бізнес-кредитування основними аспектами є сума і термін дії лінії, а також ліміт видачі і ліміт заборгованості. Кредитна лінія найбільш зручний варіант для тих підприємств, які потребують додаткового витрачання коштів протягом певного проміжку часу. Овердрафт - це така форма кредитування розрахункового рахунку, при якій позичальник отримує на нього грошові кошти до настання певного ліміту.
4
У процесі бізнес-кредитування підприємствам і індивідуальним підприємцям надаються довгострокові і короткострокові кредити. Довгострокові кредити - це кредити, предоставляеми не термін понад 5 років і спрямовані на придбання або будівництво нерухомості, дорогого устаткування і техніки. Короткострокові кредити - це кредити на покупку оборотних коштів, транспорту, машин. Вони надаються на термін менше 5 років. Деякі кредитні організації до короткострокових кредитах відносять тільки ті, які надаються на термін до 1 року, а кредити на термін 2-5 років вважають середньостроковими.
5
Бізнес- кредитування - досить перспективний напрямок діяльності банків. Адже суми кредитів на порядок вище тих, які надаються фізичним особам. Однак і ризик, пов'язаний з подібними угодами високий. Тому банки, як правило, пред'являють до своїх клієнтів жорсткі вимоги: наявність власного капіталу і стабільно розвивається.