Як доглядати за акваріумний равликом.

Равлики-ампулляріі завезені до Європи з тропічних країн, де вони мешкають в болотах і ставках. В природі ці істоти живляться переважно рослинною їжею, в акваріумі - воліють корм тваринного походження. Тому в акваріумах ампулляріі - бажані гості, тому що виконують гігієнічну функцію, очищаючи воду від відходів життєдіяльності риб.
Вам знадобиться
 • - акваріум;
 • - подрібнений вапняк, морські раковини;
 • - корм для риб, зелене листя (шпинат, салат-латук);
 • - подрібнений корм для риб, риччия, ряска, салат, ошпарені циклопи.
Інструкція
1
Підберіть акваріум потрібного розміру: десяти літрів води цілком вистачить на одну особину. Накрийте акваріум кришкою, щоб равлики не розповзлися і не загинули на суші. Залиште над рівнем води не менше 10 см повітряного простору, щоб равлики могли дихати повітрям. Пам'ятайте про те, що вони - амфібії, і можуть загинути, залишаючись весь час у воді.
2
Встановіть температуру води в акваріумі в діапазоні 17-30? С. Дуже важливо, щоб вода не була дуже м'якою (dH не нижче 8), в іншому випадку равликам не вистачить кальцію, і раковини руйнуються. Додайте в акваріум подрібнений вапняк або подрібнені раковини, щоб підвищити жорсткість води.
3
Проводите своєчасну аерацію, фільтрацію і заміну води, тобто все те, що зазвичай робиться для акваріумних риб. Спеціального освітлення равликам не потрібно. Сусідами ампуллярій можуть бути гуппі, скалярії, сомики, гурамі, інші рибки, за винятком тих, які харчуються молюсками.
4
Годуйте равликів кормом для рибок, шпинатом, салат-латук. Органічні залишки, ікру і відходи життєдіяльності сусідів-рибок вони здобудуть собі самі. Для молодих особин подрібніть корм для риб, додайте ряску, салат, ошпарених циклопів, риччию.
5
Тримайте під контролем чисельність ампуллярій: в сприятливих умовах равлики можуть відкладати ікру кожен день і перетворити акваріум в суцільну живу масу. Застосуйте способи регулювання популяції. Зменшення порції корму (якщо в акваріумі мешкають рибки, простежте за тим, щоб після годування не залишалося багато надлишку, що потрапляє до равликів), заведіть риб-хижаків, наприклад, боций, які поїдають равликів. Також можна покласти в акваріум салатний лист, попередньо обдавши його окропом для дезінфекції та притиснувши камінчиком ко дну, а потім, через деякий час вийняти разом з сидять на ньому равликами.
Акваріумні равлики - відмінні помічники в підтримці чистоти в акваріумі. Проблем від них практично немає, а користь - у наявності: молюски очищають воду і сприяють нормальній життєдіяльності всіх мешканців штучної водойми.
Вам знадобиться
 • - акваріум;
 • - равлики;
 • - боции;
 • - вода;
 • - сіль;
 • - спеціальні зоохімікати;
 • - корм для рибок;
 • - водорості.
Інструкція
1
Догляд за равликами практично не доставляє їх власникам особливих клопотів. Головне, щоб в акваріумі були вода, риби і водорості. Все інше, необхідне для життєдіяльності, равлик зробить сама: і скло почистить, і воду відфільтрує. Багато молюски харчуються водоростями і допомагають знищувати виникаючі на рослинах забруднення і захворювання. Корм, призначений для риб, відмінно підходить і для равликів, які не проти поласувати дафнией, гаммарусом та іншими видами харчування.
2
Втім, серед мешканців акваріума є й досить примхливі особини. В їх числі - ампулярії, самими ідеальними умовами для утримання яких є досить просторий акваріум, тепла (26-28 градусів) вода і різаний трубочник. Найменше клопоту доставляє фіза. Для неї достатньо всього лише встановити акваріум в добре освітлене місце і час від часу пригощати дрібним трубочником і Дафна.
3
Незважаючи на корисність равликів, власникам акваріумів потрібно постійно стежити за кількістю молюсків. Якщо вам здається, що равликів розплодилося надто багато, спробуйте обмежити їх розмноження. Для цього зменшіть кількість риб'ячого корму. Дізнатися необхідний обсяг харчування досить просто. Простежте скільки корми з'їдають мешканці акваріума протягом п'яти хвилин. Більше цього обсягу харчування не потрібно. Тим самим ви не будете забруднювати акваріум і посадіть на голодний «пайок» своїх равликів.
4
Акваріумні хижаки також допомагаю боротися з надмірною кількістю молюсків. Наприклад, дуже люблять ласувати равликами і виколупувати їх з раковин боции. Запустіть невелику групу боций в акваріум, і вони самі зроблять свою справу. Але не перестарайтеся!
5
Якщо акваріумних хижаків у вас немає, скористайтеся листом звичайного салату або будь-який інший зелені. Помістіть траву в акваріум і дочекайтеся, поки равлики зберуться на лист, а потім акуратно витягніть його з ємності. При необхідності повторіть цю процедуру кілька разів.
6
При заміні води і чищення акваріума помістіть грунт і камені на кілька хвилин в підсолену воду.
7
Якщо перераховані вище способи скорочення популяції равликів не допомогли, скористайтеся спеціальними зоохімікатамі і засобами. Але їх варто застосовувати, якщо описаними раніше методами скоротити чисельність небажаних молюсків не вдалося.