Як визначити вагу цегли.

Починаючи будувати свій дім, вам доведеться дізнатися і врахувати безліч нюансів, які, на перший погляд, не дуже істотні, але насправді від них залежатиме готовий результат. Визначити вага цегли для розрахунку навантаження на фундамент можна в домашніх умовах без спеціальних інструментів.
Вам знадобиться
  • - лінійка або рулетка
  • - олівець
  • - аркуш паперу для записів
  • - калькулятор
Інструкція
1
Перш ніж приступити безпосередньо до вимірів, запишіть на аркуші паперу величини, які вам потрібно визначити, а саме: щоб обчислити вага , необхідно виміряти довжину, ширину і висоту використовуваного цегли.
2
Виміряйте лінійкою або рулеткою висоту, довжину і ширину вашого цегли. Запишіть отримані результати, щоб полегшити собі подальшу роботу. Для точності вимірювань запишіть отримані результати в міліметрах.
3
Тепер вам буде потрібно згадати шкільні навички обчислень: перемножте отримані довжину, ширину і висоту. Так вам вдасться визначити обсяг цегли. Ця величина виявиться вирішальною при визначенні вага а.
4
Тепер помножте отриманий вами обсяг цегли на його щільність. В середньому щільність цегли складає 1800 кг/м3, але оптимально дізнатися точні дані у виробника або продавця будівельного матеріалу. Таким чином, потрібно помножити 1800 на обсяг, а отримане твір цих величин і буде масою цегли.
Зверніть увагу
Вимірювання потрібно проводити з граничною точністю, аж до 1 мм. Тому будьте дуже уважні при замірах, використовуйте найбільш точні інструменти, щоб отримати достовірний результат. Щільність цегли теж повинна бути точною, інакше отримане значення ваги може відрізнятися від реального. Не варто покладатися на приблизні дані ваги, які можна знайти в інтернеті, краще зробити обчислення самостійно, вони напевно будуть більш точними.
Корисна порада
Щільність цегли може варіюватися залежно від його виду, умов виробництва і зберігання, тому перш ніж приступити до визначення ваги, уточніть у виробника або фірми розповсюджувача, яка щільність іменного тієї марки цегли, яку ви збираєтеся використовувати при будівництві.
Цегла - це будівельний матеріал, який виготовляється з глини способом випалювання або обробки парою. Залежно від виду та сфери застосування розрізняють керамічний, силікатна і лицьової цеглини. Щоб зробити розрахунки, необхідні для перевезення цегли , необхідно знати його розміри і вага.
Вам знадобиться
  • - металева лінійка;
  • - штангенциркуль;
  • - кутник;
  • - калькулятор;
  • - аркуш паперу для запису даних.
Інструкція
1
Вага цегли безпосередньо залежить від його розмірів: довжини, ширини і висоти, а також щільності цього будівельного матеріалу. Маса цегли обчислюється за формулою твори обсягу цегли на його щільність.
2
Виміряйте лінійкою ширину, довжину і висоту одного цегли . Запишіть результати вимірювань на аркуш паперу в міліметрах.
3
Щоб визначити викривлення ребер і поверхонь, прикладіть ребра кутника або металевої лінійки і заміряйте максимальні опуклості і прогини.
4
Щоб виявити відбиті ребра або кути, визначте різницю між необхідним розміром цегли і цілими частинами кожного з ребер, які складають кут.
5
Перемножте отримані ширину, довжину і висоту між собою, щоб отримати обсяг цегли . Дані про щільність цегли дізнайтеся у продавця або виробника цього будівельного матеріалу. Стандартно щільність цегли дорівнює 1800 кг/м?.
6
Помножте щільність на обсяг. Отриманий результат і буде об'ємною масою цегли .
7
Можна визначити вага цегли за допомогою технічних вага ів. Для цього покладіть зразок на вага и і запишіть показання. Цегла попередньо повинен бути висушений до постійного вага а.
Зверніть увагу
Точність виміру розмірів цегли повинна складати до 1 мм. А маса цегли, зваженого на вагах, повинна бути точною, до 1 м З об'ємного ваги керамічних каменів, пористого і пустотілого цегли не вираховуються пори і порожнечі, тому маса його визначається як «брутто».
Корисна порада
Вага цегли визначають його параметри: порожнистий або повнотіла, одинарний, подвійний або полуторний. За стандартом вага пустотілого одинарного цегли становить 2,5-2,3 кг. Одинарний повнотіла цегла важче, тому що не містить порожнеч - 3-3,6 кг. Вага подвійного і полуторного цегли відповідно більше в два і півтора раза. Знаючи, скільки цеглин може поміститися на піддоні, і вага одного зразка, можна розрахувати вагу піддону з цеглою. При цьому вага самого піддону (30-40 кг) теж необхідно врахувати.