Як висаджувати садову суницю.

Садова суниця - найпоширеніше дачно-садова рослина, яке часто помилково називають полуницею. Проте справжню полуницю на садових ділянках зустрінеш досить рідко. Садова суниця невибаглива, відносно зимостійка і дає великий урожай.
Інструкція
1
Висаджуйте садову суницю на початку травня або ближче до осені (серпень-вересень). Вибирайте для посадки похмурі або дощові дні, щоб рослина швидко акліматизувалося. Грунт для посадки обробіть заздалегідь: весняну готуйте восени, а осінню - влітку. Внесіть на ділянку добрива - органічні (гній) і мінеральні (спеціальні суміші). Потім перекопайте грунт на повний штик лопати. Навесні приберіть з грядок сухе листя, розпушіть і окучьте землю.
2
Садовій суниці підходить слабокисла або нейтральна грунт з гарним запасом поживних речовин. Якщо грунтові води розташовані близько до поверхні грунту, встановіть дренаж або висаджуйте суницю на високих грядках.
3
Суницю висаджуйте рядами висотою 5-7 см. Відстань між рядами повинна бути не менше 30 см, а між рослинами в самому ряду - не менше 15-25 см. Суниця добре приживається на рівній поверхні або на південно-західних схилах , захищених від вітрів. Взимку сніжний покрив повинен бути не менше 20-25 см, для додаткового захисту укрийте грядки гілками лапника.
4
При посадці стежте за тим, щоб сердечко (точка росту) знаходилося на рівні поверхні грунту. Але й не вдавлюють його в землю, інакше рослина просто згниє. Зайве піднесений сердечко дуже швидко засохне.
5
Потім розправте коріння розеток і присипте їх вологою землею. Рясно полийте і на поверхню грунту укладіть торф або тирсу. Регулярно поливайте садову суницю , особливо в жарку погоду, але врахуйте, надлишок вологи небажаний, це знижує стійкість до сірої гнилі та борошнистої роси (головні вороги садової суниці).
6
Видаляйте своєчасно вуса суниці садової, оскільки їх ріст і розвиток виснажують рослину. Зрізайте їх акуратно садовим секатором, але не рвіть різко, щоб не пошкодити материнську частину замлянікі. Регулярно прополювати грядки, щоб позбутися від бур'янів.
7
Щоб скоротити витрати на боротьбу з бур'янами та полив в жарку погоду, використовуйте як мульчують матеріалу чорну поліетиленову плівку. Розстеліть її на грядці, присипте зверху тонким шаром землі, зробіть в плівці хрестоподібні надрізи і прокопати в них лунки, щоб вільно розмістилися коріння рослин.
Зверніть увагу
Чи не вирощуйте садову суницю в низинних місцях, де скупчується холодне повітря, - рослина може не перенести дуже холодну зиму. Щоб рослина не боліло і добре плодоносить, не залишайте суницю на одному місці більше 4 років.
Корисна порада
Щоб збирати урожай суниці садової все літо, вирощуйте різні за термінами дозрівання сорти: ранній, середньостиглий і пізньостиглий.