Як поміняти автомобільний кермо.

Якщо ви проводите багато часу за кермом, то рульове колесо вашого автомобіля може втратити свій первісний вигляд, істереться. Не всі люблять такі аксесуари, як обплетення для керма. Залишається одне - заміна старого рульового колеса на нове. Значить, доведеться їхати в автосервіс? Ні, ви можете легко провести цю процедуру самостійно і тим самим трохи оновити ваше авто.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ;
  • - виколотка;
  • - молоток.
Інструкція
1
Акуратно зніміть декоративну накладку на рульовому колесі, звільнивши всі кріпильні гвинти. Відкрутіть рульову подушку. Ці маніпуляції проводяться для того, щоб відкрилася основна гайка кріплення рульового колеса, що знаходиться на валу керма. Саме з нею ви і будете працювати.
2
Видаліть із замка запалювання ключ і злегка проверніть рульове колесо до моменту спрацьовування протиугінного механізму. Руль повинен зафіксуватися. Візьміть гайковий ключ і відкрутите гайку кріплення. Спробуйте зняти кермо. Найчастіше, на жаль, цих заходів недостатньо.
3
Якщо вам не вдалося зняти рульове колесо, сядьте на водійське місце і упріться колінами в кермо, немов піднімаючи його знизу. Перебуваючи в такому положенні, різко вдарте в центр рульового вала, використовуючи вибивач. Виколотка повинна упиратися в край шліца гайки, при цьому за її другого кінця слід наносити різкі удари за допомогою молотка. Обов'язково стежте, щоб виколотка не зірвалася і не пошкодила рульове колесо. Намагайтеся наносити точні удари. Після другого або третього удару маточина рульового колеса зрушиться зі шлицов, і ви зможете зняти кермо.
4
Обережно зніміть старе рульове колесо і помістіть на його місце новий кермо. Колеса машини при цьому не повинні відхилятися ні вліво, ні вправо, а стояти абсолютно рівно. Інакше ви не зможете орієнтуватися при їзді на положення керма. Затягніть гайку кріплення. Перевірте, чи працює автомобільний сигнал, якщо ні, значить, вам доведеться знову знімати рульове колесо і перевіряти, де немає контакту. При нормальній роботі сигналу можна сказати, що заміна керма закінчена.
Корисна порада
Може так трапитися, що ваші коліна не дістануть до керма при виконанні третього пункту. Можна підкласти під ноги шматок дошки, і тоді ви зможете впертися колінами в кермо і провести операцію.