Як не боятися лікаря-стоматолога.

Кілька десятиліть тому візит до зубного лікаря був нерозривно пов'язаний з негативними відчуттями і болем, а для дитини і зовсім ставав головним дитячим кошмаром. Сьогодні ситуація кардинально змінилася: стоматологічні клініки гарантують відсутність болю, комфорт і високий рівень обслуговування. У пацієнта залишилася лише одна задача: забути про страх перед лікарем-стоматологом.
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - духи;
  • - бальзам для губ.
Інструкція
1
Оберіть хорошу сучасну клініку. Здоров'я зубів - не привід для економії, тому віддайте перевагу стоматології з відмінною репутацією. Як правило, більшість стоматологічних лікарень має корпоративний сайт. Відвідайте його, переконайтеся в комфорті кабінетів, рівні устаткування і сервісу.
2
За кілька днів до візиту до дантиста робіть вправи для губ і виконуйте масаж ясен. У ряді випадків під час лікування травмуються слизові, утворюються тріщини в куточках губ через необхідність довгий час тримати рот широко розкритим. Це посилює негативні відчуття і страх. Перед тим, як зайти в кабінет, змастіть губи живильним бальзамом.
3
Приходьте до стоматолога за 5-10 хвилин до призначеного часу. Ви зможете спокійно роздягнутися, погортати журнали в холі, розслабитися. Цілком можливо, ваші страхи улетучатся, оскільки атмосфера сучасної клініки розташовує до того, щоб забути про потенційну болю.
4
Просіть доктора робити вам знеболення, навіть якщо лікування можливо без нього. Якщо пропонують декілька препаратів на вибір, віддайте перевагу найдорожчому. Анестезія гарантує вам відсутність будь-яких больових відчуттів. У процесі лікування постарайтеся подумки зафіксувати той факт, що ви не відчуваєте навіть натяку на біль.
5
Ніколи не запускайте ротову порожнину. Візьміть за правило відвідувати стоматолога двічі на рік в профілактичних цілях. При такому режимі ви будете застраховані від серйозного лікування. Проводьте оздоровчі процедури, не пов'язані з лікуванням, наприклад, глибоке фторування. Подібна профілактика зміцнить емаль і допоможе запобігти карієс. Ставтеся до зубного лікаря як до косметолога, відвідування якого - приємна необхідність, яка допоможе вашим зубам залишатися здоровими і красивими.
Корисна порада
Перед візитом до стоматолога скористайтеся своїми улюбленими духами або ароматичним маслом. Кілька крапель, нанесені за мочки вух, допоможуть знизити больові відчуття.
Професія лікаря-стоматолога - одна з найпрестижніших на сьогоднішній день. Дантист повинен володіти медичними знаннями і спеціальними навичками. Опанувати премудростями професії стоматолога можна в медичному ВУЗі, але щоб стати справді першокласним лікарем, необхідно мати покликання і постійно вдосконалюватися.
Інструкція
1
Перш ніж стати лікарем-стоматологом, необхідно накопичити багаж знань по медицині. При вступі до ВНЗ вітається диплом про середню спеціальну освіту, особливо червоний. Тому бажано почати з навчання в медичному коледжі. Середня спеціальна освіта, крім переваг на вступних іспитах, дає можливість навчатися на вечірньому відділенні медичного інституту.
2
При надходженні в медичний ВУЗ підготуйтеся до іспитів з хімії, біології та російської мови. Дізнайтеся умови прийому до університету за результатами ЄДІ; в кожному навчальному закладі існують свої правила вступу абітурієнтів. Здайте вступні іспити і дочекайтеся зарахування на 1 курс.
3
На перших курсах отримаєте фундаментальну підготовку з базових дисциплін: математики, хімії, фізики, латинської мови. Для всіх медичних факультетів ВНЗ передбачена єдина базова програма.
4
З 2-3 курсу ретельно вивчайте спеціальні медицини. Підкріплюйте теоретичні знання практикою в лікувальних установах в ролі молодшого медичного персоналу.
5
На старших курсах пройдіть лікарську практику в стоматологічній поліклініці під наглядом лікаря. До п'ятого курсу визначитеся в напрямку стоматології, працювати в якому ви будете надалі, і виберіть кафедру.
6
Після 5 років навчання у ВУЗі отримаєте диплом без права ведення практичної діяльності. Цей документ свідчить про те, що ви оволоділи теоретичними знаннями. У деканаті отримаєте напрям в інтернатуру.
7
Пройдіть практичне навчання в інтернатурі на базі стоматологічної клініки під керівництвом кваліфікованих фахівців. Через рік отримаєте сертифікат, на підставі якого ви вправі лікувати людей в якості стоматолога загальної практики.
8
Щоб стати вузьким фахівцем в одному з напрямків стоматології, наприклад, пародонтології або ортопедії, поступите в ординатуру. Диплом ординатури необхідний також і тим стоматологам, які планують зробити адміністративну кар'єру і стати головним лікарем або завідуючим відділенням.
9
Якщо ви схильні до наукової кар'єри, продовжите навчання в аспірантурі, а потім в докторантурі. У результаті, щоб стати лікарем-стоматологом, вам знадобиться більше 7-10 років, вчитися доведеться і під час роботи на курсах підвищення кваліфікації.