Як знімати паркур на відео.

Зйомки кліпу - мистецтво саме по собі, тим більше, коли знімається таке вражаюче видовище, як паркур . Однак трюки, від яких в реальності захоплює подих, на відео виглядають не так ефектно. Але грамотний оператор укупі з хорошим монтажником вирішать цю проблему.
Вам знадобиться
  • Відеокамера, люди виконують трюки, комп'ютер, програми для монтажу відео
Інструкція
1
Для початку складіть план зйомки і вирішите, які трюки, в якій кількості, зі скількома учасниками ви хочете зняти. Потім знайдіть відеокамеру (бажано цифрову) і добровольців для участі в зйомках. Поділіться з учасниками своїми планами, вислухайте їхні поради та заперечення, співставляючи свої потреби з їх можливостями.
2
Коли ви набрали команду та обладнання, приступайте до пробних зйомок. Актори повинні відрепетирувати свої трюки кілька разів. Ви ж навчитеся нерухомо без ривків тримати камеру і намагайтеся, щоб в об'єктив не попадали ваші пальці і інші "невідповідні" для зйомок кінцівки. Слідкуйте за освітленням. Чи не наводите камеру на джерело світла, але тримайте її так, щоб дія, яка на неї записується, було добре освітлено.
3
Тепер виберіть сцену для зйомок. Вона повинна бути барвистою (наприклад індустріальне будівлю на тлі міста), без невеликих предметів про які можна травмуватися (клумби, лавочки) і протяжної (щоб було місце для складних і багатоскладних стрибків). Намагайтеся щоб зайві люди не потрапляли в об'єктив.
4
На обраному місці керуєте діями акторів, дотримуючись плану. Намагайтеся щоб в кадр потрапило декілька людей рухаються в одну сторону (і бажано на різних рівнях висоти - наприклад один по даху, інший по землі) для додання динамізму картині. Знімайте повторення одного і того ж трюка з різних ракурсів для подальшого монтажу відео. Пам'ятайте, що особливо ефектно виглядають кадри трюків від першої особи, але в цьому випадку намагайтеся не пошкодити камеру або довірте її більш досвідченому паркур щіку ніж ви.
5
Відзнявши необхідний матеріал, приступайте до монтажу. Для цього використовуйте програми Movavi videosuite або PinnacleStudio 14HDUltimateCollection (втім, для цього підійде будь-яка інша програма зі схожими можливостями). Наріжте відеозапис на окремі шматки, що містять закінчені трюки. Зведіть їх в одну відеодоріжки. Спочатку поставте одиночне дію, в середину помістіть складні або групові стрибки, в кінець - рух, який триває, але не закінчується (екран темніє) або групову зйомку акторів виконували трюки.
6
До що вийшло відео додайте музику. Намагайтеся, щоб вона підходила під відеодоріжки. Використовуйте щось рухливе на свій розсуд. Плавна, речитативна, розмірене музика при активності на екрані не підійде. По завершенні підгонки музики під відео, додайте відеоефекти (наприклад затемнення до кінця фільму) і титри з іменами учасників зйомок.
Зверніть увагу
Якщо на відео актори будуть рухатися в різні боки - виникне неприємне мельтешение, в той час як злагоджене рух кількох людей в одну сторону додасть картині енергійності.
Корисна порада
Тримайте під рукою аптечку на випадок травм, які в паркурі нередкость.На всяк випадок майте під рукою заряджений акумулятор для відеокамери, на випадок її розрядки.