Як накреслити правильні восьмиугольники.

У наш час величезна поширення набуло старокитайської мистецтво фен-шуй, що розглядають людини та її навколишній світ як єдине ціле. Фен-шуй прагне максимально гармонізувати всі сфери людської діяльності, використовуючи для цього магічну фігуру - правильний восьмикутник Багуа. Спробуємо його намалювати.
Вам знадобиться
  • - аркуш із зошита в клітинку;
  • - лінійка;
  • - олівець або ручка;
  • - циркуль.
Інструкція
1
Візьміть аркуш із зошита в клітинку, по центру аркуша накресліть горизонтальну і вертикальну лінії під кутом 90 градусів один до одного (назвемо їх умовно осі координат). На зошитових аркушах вертикальні і горизонтальні лінії, що утворюють клітини, якраз накреслені під кутом 90 градусів. Тому дуже зручно креслити осі по клітинам.
2
Далі накресліть коло довільного радіуса, центром якої є точка перетину осей координат. Вийде коло, розділене на чотири частини. Тепер кожну чверть кола розділіть навпіл. Для цього з центру кола (точки перетину осей координат) накресліть промені. Вони повинні бути розташовані під кутом 45 градусів по відношенню до будь-якої з сусідніх осей.
3
Кут в 45 градусів легко побудувати і без транспортира. Для цього відступите від центру кола рівна кількість клітин як по горизонталі, так і по вертикалі. Акуратно по клітках проведіть лінії, паралельні осях. Вийде квадрат. Тепер з'єднайте точку перетину осей координат з протилежного вершиною квадрата. Отриману діагональ продовжите до перетину з колом. Проробіть цю операцію з іншими частинами кола.
4
В результаті у вас вийде окружність, що перетинає вісьмома променями. З'єднайте точки перетину променів і окружності між собою. Правильний восьмикутник готовий.
5
Якщо у вас немає циркуля - не біда. Алгоритм побудови восьмикутника злегка зміниться. Для цього після побудови умовної осі координат накресліть промені, що розділяють навпіл отримані чотири області системи координат, слідуючи вищевказаним в кроці 3 рекомендаціям. Від точки перетину осей координат за допомогою лінійки відкладіть на кожному з отриманих восьми променів відрізки однакової довжини. З'єднайте по колу кінці відрізків за допомогою лінійки - вийде правильний восьмикутник.