Як перевірити обмотку електродвигуна. Як продзвонити електродвигун мегомметром.

Електродвигуни на автомобілі можуть виконувати найрізноманітніші функції. Вони приводять в дію склоочисники і склопідйомник, відсувають люк даху, дозволяють діяти замкам з центральним управлінням. Якщо електродвигун перестав працювати, то, можливо, причина криється в порушенні цілісності його обмотки. Для перевірки обмотки існують спеціальні прийоми і пристосування.
Вам знадобиться
  • - мегаомметр.
Інструкція
1
За допомогою мегаомметра перевірте опір ізоляції обмоток двигуна між корпусом і фазами. Для цього спочатку приберіть перемички на клемнику двигуна (вони можуть бути виконані по типу «зірка» або «трикутник»). Перевірте клеммник, замкнувши його на корпус, а також між кріпильними болтами з'єднання висновків.
2
У двигуна з фазним ротором здійсните візуальну перевірку ізоляції щіткотримачів і контактних кілець.
3
Двигуни з номінальним напругою менше 127В перевіряйте мегаомметром, розрахованим на 500В. Якщо номінальна напруга вище, буде потрібно мегаомметр на 1000В.
4
Якщо за результатами перевірки обмотки відносно корпусу та між фазами результати вимірювання суттєво відрізняються, двигун підлягає ремонту або заміні. Найімовірніше, він працює на двох фазах. Слід вважати двигун несправним, якщо опір ізоляції обмотки менш 1Мом.
5
Для перевірки можливих міжвиткових замикань використовуйте спеціальну апаратуру, оскільки звичайний омметр, навіть цифровий, покаже різницю між обмотками лише при явному і вже видимому на очей короткому замиканні в витках.
6
Щоб виміряти обмотку з малим опором, пропустіть через неї постійний струм від акумуляторної батареї. За допомогою регулювального реостата встановіть струм від 0,5-3,0А. Після установки струму і до закінчення вимірів не міняйте положення реостата.
7
Тепер виміряйте падіння напруги і струму, а потім обчисліть опір обмотки по формулі R = U/I (де R - опір, U - напруга, а I - сила струму). Опір обмотки не повинно відрізнятися більш ніж на 3%. Такий спосіб підходить і для перевірки колекторного двигуна.
8
В деяких випадках визначити, що трифазний двигун працює на двох фазах, можна шляхом візуального огляду. Ознакою несправності буде потемніння в «лобове» частини тільки тих котушок, на яких була напруга.
Корисна порада
Додаткові джерела: «Ремонт електродвигунів. Посібник електромонтерові », Н.К. Мандич, 1989. «Ремонт електродвигунів», С.А. Мандрикін, 1983.