Як зробити антенний підсилювач. антенний підсилювач УКХ своїми руками.

Приймач, що працює на ультракоротких хвилях, давно став звичним явищем. Ми використовуємо радіо вдома, на дачі і навіть в автомобілі. Але при видаленні від радіомовної станції якість сигналу помітно погіршується. Не завжди можливо встановити ефективну приймальню антену, тому вирішенням проблеми може стати використання антенного підсилювача. Якщо ви вмієте поводитися з паяльником і розбираєтеся в принципових електронних схемах, то зможете змайструвати такий підсилювач своїми руками.
Інструкція
1
Ознайомтеся з принциповою схемою антенного підсилювача. Виконаний він на малошумні транзисторі, що забезпечує коефіцієнт посилення приблизно 20 дБ. На вході послідовно включені фільтри нижніх частот з частотою зрізу 115 ... 120 МГц і фільтр верхніх частот з частотою зрізу 60 ... 65 МГц. Це дозволяє посилювати сигнали мовних станцій, що працюють в УКХ-діапазоні.
2
Складіть перелік необхідних деталей. Крім транзистора вам знадобиться кілька резисторів і конденсаторів, а також котушки індуктивності. Параметри елементів вказані на малюнку до кроку 1.
3
Транзистор візьміть типу КТ3120А або КТ368А (другий варіант менш кращий). Бажано використовувати в пристрої імпортні конденсатори, аналогічні за параметрами вітчизняним К10-17. Резистори типів МЛТ і С2-33 будуть для підсилювача цілком придатними. Котушки намотайте з дроту ПЕВ, використавши оправлення діаметром 4 мм. Котушка L1 містить 3,5 витка, а L2 - 4,5 витка проводу.
4
Якщо ви плануєте використовувати підсилювач в автомобільному приймачі, додайте в схему два реле і додатковий фільтр по харчуванню. При подачі живлення обидва реле включають підсилювач між антеною і приймачем. При відключенні живлення вхід приймача з'єднується з антеною. Автомобільний варіант підсилювача обов'язково забезпечите металевим корпусом.
5
Приготуйте для монтажу елементів пристрою друковану плату з склотекстоліти, фольгованого з обох сторін. Малюнок друкованих доріжок може бути різним (в залежності від обраної вами компонування деталей). Другу сторону плати залиште металізованої і з'єднайте фольгою по контуру із загальним провідником верхньої сторони. Плату для автомобільного варіанту підсилювача виконайте більш подовженою, щоб на ній можна було без праці розмістити фільтр живлення і реле.
6
Зібраний підсилювач включите між входом приймача і антенним гніздом, причому з'єднання виконайте по можливості коротким екранованим кабелем. При установці приладу в автомобілі розмістіть його неподалік від приймача в екранованому кожусі.
7
Перевірте, наскільки ефективно пристрій підсилює сигнал. При необхідності зменшіть ємність конденсаторів і збільшіть індуктивність котушок (але не більш ніж у півтора рази). Враховуйте, що в умовах міста, де рівень сигналу радіостанцій високий, антенний підсилювач слід вимикати, щоб уникнути спотворень сигналу.