Як зігнути алюмінієвий профіль. Як зробити трехроліковий трубогиб.

Алюміній - найзручніший метал для створення різних саморобних творінь, оскільки легко гнеться і має відносно невисоку температуру плавлення. Якщо ви любите щось майструвати своїми руками, у вас напевно виникло питання, як зігнути алюмінієвий профіль . Насправді, проблема навіть не в тому, щоб зігнути алюміній - це не так складно зробити. Справжня проблема - зігнути його рівно, без «гармошки» та тріщин.
Вам знадобиться
 • - газовий пальник;
 • - просіяний річковий пісок;
 • - трубогиб;
 • - листогиб;
 • - трехроліковий прокаточний верстат ;
 • - різак або болгарка;
 • - мило.
Інструкція
1
Щоб зігнути алюмінієву трубу, візьміть річковий дрібний пісок (краще просіяний) і прокалите його; пісок повинен бути абсолютно сухою. Набейте його дуже щільно в трубку і закрийте її з двох сторін дерев'яними заклепками, причому другу краще забити молотком, щоб пісок ще більш ущільнився. Загинайте трубу - якщо все зроблено правильно, вона буде гнутися рівно і без гофр («гармошок»). Ні в якому разі не порушуйте перерахованих умов, інакше труба може піти еліпсом або навіть порватися по шву.
2
Щоб полегшити гибку, додатково прогрійте трубу з піском пальником - тоді гнути можна буде просто рукою, без особливих зусиль.
3
Якщо вам необхідно зігнути велика кількість труб, купите трубогиб на необхідний діаметр - з його допомогою ви зможете гнути труби легко і швидко. Щоб ще більше прискорити процес, нагрівайте метал.
4
Інший варіант згинання труби: нагрійте алюмінієву трубку, щоб вона стала пластичною, залийте в неї воду і заморозьте. Коли вода замерзне, гніть трубу.
5
Помістіть в трубу пружину або металлопластиковую трубку, щоб та зігнулася рівно.
6
Щоб загнути алюмінієвий куточок, нагрійте його пальником і в кілька етапів, поступово, загинайте.
7
Для якісної гнуття куточка використовуйте трехроліковий прокаточний верстат або прокатайте його на вальцях, де є борт для куточка.
8
Щоб рівно загнути алюмінієвий лист, візьміть різак, наприклад, виточений з тонкого напилка, і по розмічених лініях зробіть широкі прорізи (проточки) глибиною не менше половини від товщини листа. Потім акуратно загинайте лист в сторону канавки - лінія вийде дуже рівна. Надрізати лист можна також болгаркою - для цього обмежте глибину надрізу і по розміченій лінії рівно прорежьте лист.
9
Якщо потрібно загнути невеликий лист (до 0,5 м), покладіть на місце загину металевий швелер, куточок або дерев'яний брус, зафіксуйте і притягну через нього лист. Дуже акуратно киянкою для делікатних робіт загинайте лист.
10
Листи великого розміру загинайте за допомогою листозгинальних верстатів.
Корисна порада
Щоб визначити, чи достатньо нагрівся метал, перед тим як гріти, намажте його милом. Поступово мило темніє, і коли воно стане темно-коричневим, метал готовий для гнуття.
Часто виникає необхідність зігнути під тим чи іншим кутом алюмінієву трубу . І якщо при цьому важливо, щоб труба залишилася сурму і зберегла внутрішній діаметр, виникають проблеми. Які, втім, цілком вирішувані.
Вам знадобиться
 • - трубогиб або
 • - верстат Вольнова або
 • - пружина, відповідного діаметру або
 • - дрібний просіяний пісок,
 • - паяльна лампа або газовий пальник.
Інструкція
1
По-перше, для цих цілей промисловістю випускаються і реалізуються у вільному продажу трубогиби різних типів. Трубогиби бувають стаціонарні і ручні. Для домашніх потреб добре підійде, наприклад, трубогиб для тонкостінних труб. З його допомогою можна гнути мідні, алюмінієві тонкостінні труби з пластиковим покриттям і труби з нержавіючої сталі діаметром від 10 до 25 мм.
2
Перш ніж почати, встановіть на трубогиб потрібний кут сгібанія.Возьміте машинку в руки або затисніть її в тіскі.Вставьте трубу і починайте зводити рукоятки.
3
Домашні умільці успішно користуються верстатом Вольнова, який нескладно виготовити самому або замовити досвідченому мастеру.На малюнку: 1 - рукоятка, 2 - скоба, 3 - рухомий ролик, 4 - плита, 5 - ролик-шаблон, 6 - хомутик , 7 - труба.Вставьте трубу між роликами так, щоб її кінець увійшов до хомутик 7. Потім рукояткою 3 повертайте скобу навколо нерухомого ролика, поки не отримаєте необхідний ізгіб.Верніте рукоятку в початкове положення і виймайте трубу .Зажімайте в хомутик довгий кінець труби, а загинайте короткий.
4
Якщо ж ні трубогиба, ні верстата Вольнова немає, можна зігнути алюмінієву трубу , використовуючи пружину, яка підходить за діаметру.Поместіте пружину в трубу в місце згину і гніть , бажано на ролику. Пружина утримуватиме стінки труби від небажаного промінанія.І пружину і трубу попередньо бажано прогреть.Пружіну потім витягнете за закріплену попередньо дріт.
5
Ще один старий випробуваний умільцями способ.Набейте трубу сухим просіяним песком.Заглушіте надійно кінці, щоб під час операції пісок не видавіло.Закрепіте трубу в лещатах і нагрівайте паяльною лампою або газовим пальником місце майбутнього сгіба.Еслі папір, поднесенная до місця прогріву, починає обвуглюватися, значить, пісок прокалілся.Начінайте гнути трубу .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kM84W4i-T98