Як вибрати манометр.

На сучасному ринку вимірювальних приладів представлена велика кількість різних видів і моделей манометрів . Будучи приладами для вимірювання тиску рідин і газів, манометри широко застосовуються в самих різних технічних системах. Щоб не помилитися у виборі приладу, необхідно добре уявляти, для яких цілей він вам знадобиться.
Інструкція
1
Визначте тип потрібного вам приладу. Для вимірювання тиску використовуються власне манометри, мановакуумметри, вакуумметри, а також прилади низького тиску. Більшість з них призначені для вимірювання надлишкового тиску в спеціальних умовах. Прилади одного і того ж типу зазвичай виконуються по загальному стандарту, тому є взаємозамінними.
2
З'ясуйте, в якому діапазоні тиску буде працювати прилад. Для цього будуть потрібні дані про робочому тиску в системі, яку обслуговуватиме манометр, і про розкид можливих значень. До робочому тиску додайте 25-30%, і ви отримаєте шукану характеристику, якій повинен відповідати купується вами манометр.
3
При виборі враховуйте характер і особливості середовища, в якому належить працювати приладу. Це може бути повітря, вода, пара, кисень і його різновиди, ацетилен. У таких випадках знадобляться загальнотехнічні манометри.
4
Купуючи прилад для вимірювання тиску в кисні, враховуйте, що кисневі манометри більш примхливі і вимагають додаткового догляду та обслуговування (знежирення). У деяких випадках вимірювання тиску може здійснюватися в агресивних середовищах (аміак, хлор і так далі); для таких умов знадобляться спеціальні прилади, стійкі до впливу середовища.
5
Визначтеся з необхідним діаметром корпусу вимірювального пристрою. Якщо умови дозволяють наблизитися до манометру на безпечну відстань, встановіть манометр середніх розмірів. При відносній недоступності зручніше знімати показання з приладу, що має істотно більший діаметр. Діаметри стандартних приладів коливаються в діапазоні від 40 до 250 мм.
6
Кожен прилад для вимірювання тиску має також свій клас точності: від 0,15 до 4. Чим менше цей показник, тим точніше прилад. Вибирайте необхідну точність, погодившись з особливостями системи, що підлягає контролю. Не має сенсу купувати високоточний манометр, якщо за умовами тиск може змінюватися в досить широкому діапазоні. Висока точність, як правило, потрібно при проведенні деяких науково-дослідних робіт.
7
Якщо ви плануєте використовувати манометр на спеціалізованому виробництві (наприклад, у харчовій промисловості), то вам, ймовірно, знадобиться прилад з роздільниками середовищ. Для точного вибору зверніться за консультацією до фахівців, вказавши тип і особливості середовища в конкретному виробництві.
Статистика свідчить, що жителям будинків з централізованим водопостачанням, особливо на останніх поверхах, доводиться деколи стикатися з низьким тиском в мережі водопостачання. Внаслідок цього різноманітні побутові прилади через низького тиску відмовляються справно працювати. Для того щоб вирішити цю проблему, в першу чергу необхідно виміряти тиск води.
Вам знадобиться
  • манометр (він може бути виразний або накидний, залежно від того, чи хочете ви постійно стежити за тиском води або тимчасово), гайкові ключі, трубний ключ, пасатижі, плашка, перехідні гайки. Якщо буде здійснюватися врізка манометра в систему, необхідно також наявність зварювального апарату.
Інструкція
1
При установці стаціонарного манометра перекрийте водопостачання холодної або гарячої води, залежно від предмета вимірювання тиску. Підберіть манометр з максимальним показником 10 кг/см2 або 10 атм.
2
Визначте місце монтажу манометра в системі - воно має бути зручним для знімання показників. Підберіть металеву трубу довжиною 3-5 см і за допомогою плашки зробіть зовнішню різьбу, яка буде підходити по різьбі манометру. Далі за допомогою зварювального апарату виріжте у водопровідній трубі відповідного діаметру отвір і приварите до нього вже заготовлену трубку.
3
Змонтуйте за допомогою гайкового ключа на металеву трубку манометр. У разі якщо надалі будуть підтікання по різьбі, використовуйте клоччя, промочені фарбою або спеціальні ущільнювальні вироби. Після того як завершено монтаж манометра, відновіть подачу води і виміряйте її тиск.
4
Якщо вимірювання здійснюється накидним манометром, також необхідно попередньо перекрити водопостачання. За допомогою гайкового або трубного ключа демонтуйте змішувач. На його місце встановіть накидною манометр на різьбі. У разі якщо різьблення не підходить, використовуйте з'єднувальні (перехідні) гайки. Після завершення монтажу накидного манометра відновите подачу води і виміряйте тиск.