Що таке сузір'я.

Нічне ясне небо. Міріади зірок малюють хитромудрі візерунки, які вже в далекій давнині заворожували людей. Розрізняючи серед зірок знайомі обриси, вони орієнтувалися в просторі і часі.
Інструкція
1
сузір'ї називається ділянка небесної сфери, на якому можна побачити небесні об'єкти з точки зору спостереження із земної поверхні. Сучасні астрономи виділяють на небі 88 сузір'їв. Між ними проведені «кордону» у вигляді ламаних ліній в системі екваторіальних координат епохи XIX століття. Існуючі назви сузір'їв і їх умовні «кордону» були задокументовані Міжнародним астрономічним союзом в 1922-1935 рр. і здебільшого відображають собою культуру європейських народів. Як і мільйони років тому, сузір'я допомагають сучасним ученим орієнтуватися на небі і швидко визначати положення космічних тіл і об'єктів.
2
Само слово «сузір'я» в перекладі з латині означає «колекція зірок». З давніх часів найбільш запам'ятовуються візерунки із зірок допомагали людям орієнтуватися в часі і просторі. Кожен народ по-своєму групував зірки в сузір'я у відповідності зі своїми віруваннями і традиціями.
3
Сузір'я порівнюють з пам'ятниками древньої культури людини. Спостереження і інтерес до зірок лягли в основу складених їм міфів і сказань. Історикам в області астрономії та міфології саме сузір'я і легенди про них допомагають повною мірою осягнути спосіб життя і мислення людей давнини.
4
Сузір'я отримували свої імена від різних народів, які спиралися на індивідуальні традиції в розумінні навколишнього простору. Групи зірок носили імена міфічних персонажів: Андромеди, Волопаса, Персея; назви тварин: Велика Ведмедиця, Лебідь, Кролик. Також вони отримували свої імена, виходячи з найбільш значущих предметів епохи, про що свідчать такі назви, як Ваги і Компас. Їх називали і по геометричних постатям, які утворюють яскраві зірки. Таким прикладом можуть служити сузір'я Трикутник, Південний Хрест, Стріла і т.д.
5
Сузір'я - це тільки певний напрям в зоряному просторі, деякий діапазон, який дає орієнтацію. Зірки, які складають візерунок сузір'я , насправді розташовуються на самих різних відстанях від Землі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=s-61Iim9hek