Що таке доброта.

Особливі стосунки з оточуючими, прояв співчуття, участі і турботи, чуйне і великодушне ставлення до прохань характеризують доброту як поняття. Прояву доброти можуть бути найрізноманітнішими - і не завжди вона твориться на благо.
Інструкція
1
Доброта відкриває багато можливостей для душевного вдосконалення, але в повсякденному житті вона часто приносить шкоду, бо вважається проявом слабкості. Доброта , яку проявляє дитина і доросла людина - абсолютно різна. І точно також кожен з людей вкладає в це поняття свій, особливий сенс. У житті не буває тільки чорного і білого, все існуюче - це суміш мільярдів відтінків. Так і людські почуття являють собою комбінацію з декількох, з'єднаних воєдино емоцій і сприйнять. Доброта в чистому вигляді - це поєднання сильної й активної життєвої позиції, підкріпленої моральними і моральними нормами. Вона зустрічається настільки рідко, що часто говорять про її виродження - раніше люди були добрішими, чуйними.
2
Справжня доброта повинна бути усвідомленою і безкорисливої - неможливо робити добрі вчинки, вимагаючи щось натомість. Те, що часто плутають з добротою - безвідмовність і сором'язливість, іноді боягузтво і жалість. Часом несвідомий страх перед більш сильними особистостями породжує неможливість відмови, людина боїться і приховує свій страх за маскою уявної доброти. «Добрі» батьки можуть спостерігати, як улюблена дитина скочується в прірву, пов'язавши своє життя з наркотиками, потураючи йому в цьому через жалість і невміння відмовити. Багато співчувають бездомним людям, тим, хто просить на хліб, подають, прекрасно усвідомлюючи, що їхні гроші підуть на придбання чергової порції алкоголю. Це не доброта, це суміш слабкості, егоїзму і страху.
3
Справжня доброта здатна пробудити в людях майже забуте бажання довіряти, відкривати свою душу, допомагати без оглядки. Розвинути в собі доброту можна, але частіше це вроджена якість, на яке з роками можуть «нашаровуватися» вчинки і обставини, міняючи пріоритети і цінності. У силах будь-якої людини почати змінювати життя на краще - проявляти щирість по відношенню до дітей, людям слабким, немічним. За допомогою доброти можна очистити свою душу від злоби і відчаю, адже вона проявляється тільки у вчинках. Щоб щось отримати в житті потрібно перш навчитися віддавати - частину свого серця, матеріального добробуту, шматочок душі.