Що таке колаж.

Технічно колаж виглядає як обклеєний шматок паперу, причому в якості декоративних матеріалів можуть виступати обривки тканин, вирізки з газет і журналів, фольга, нитки і т.д. Часто колаж і розписуються фарбами і маркерами, звичайними і пір'яними ручками, олівцями і т.д.
Інструкція
1
Виготовлення колаж їй - техніка давня і різноманітна. У стародавньому Китаї було прийнято створювати композиції з сухих гілочок, рослин і квітів, перемежовуючи їх фігурками з кольорового паперу. У XX столітті колаж і стали більш «техногенними» - їх робили з обривків газет, етикеток від товарів, картинок і слоганів з рекламних матеріалів тощо.
2
Завдяки розвитку комп'ютерних технологій існує безліч різновидів колаж а, але самими справжніми і цікавими як і раніше залишаються рукодільні роботи. Щоб зробити колаж не потрібно купувати спеціальне обладнання або закінчувати художні курси - за наявності мінімального почуття смаку і бажання унікальний твір можна спорудити з підручних матеріалів. Зазвичай використовуються фотографії, вирізки з глянцевих журналів, папір для виробів, ножиці, клей та інші канцелярські приналежності.
3
Складання композицій з газетних вирізок можна назвати класичним принципом колаж їй - ще на початку минулого століття так оформляли авторські роботи багато художників-авангардисти. Флористичні колаж і - це виготовлення унікальних квіткових букетів на папері з використанням будь-яких доступних матеріалів. Колажі з тканини можуть прикрасити будь-який інтер'єр - це ексклюзивний рукодільний продукт, який можна виконати з усього різноманіття матеріалів, підбираючи потрібну фактуру і відтінки. Кріпляться клаптики фетру й тканини за допомогою клею, а наявність декоративних елементів у вигляді черепашок, камінчиків, ґудзиків або ниток роблять композицію яскравою і насиченою.
4
Якісний і вмілий фото колаж стане прекрасним подарунком - зазвичай фотографії реальних людей розміщують відповідно до сюжету поруч з мультяшними героями, казковими персонажами, знаменитими людьми.
5
Колаж вважається універсальним інструментом для вираження думок і творчих задумок - саме за відсутність чітких правил і обмежень його люблять творчі люди, що не терплять ніяких обмежень і заборон. Слід лише дотримуватися правил освітлення, враховувати гру світла і тіней, не захаращувати композицію блискучими деталями і елементами - це може зіпсувати саму акуратну і красиву роботу.