Що таке менеджер.

Менеджер - це найманий працівник нижчого, середньої або вищої ланки, в обов'язки якого входять планування, організація, управління і контролювання діяльності компанії або одного з її підрозділів.
Інструкція
1
Менеджер ов ділять на три категорії по ієрархії: менеджерів нижньої ланки, менеджерів середньої ланки і менеджерів вищої ланки. Ще один параметр, за яким можна розділити менеджерів - спеціалізація. Приміром розрізняють менеджерів з продажу, менеджерів з логістики, менеджерів по закупівлях, менеджерів з управління персоналом, фінансових менеджерів і т.п. У кожному разі, менеджер - це управлінець, начальник.
2
До менеджерів нижчої ланки можна віднести більшу частину керівників, саме з цієї позиції найчастіше починають свою кар'єру управлінці. До цієї категорії відносяться начальники, керівні безпосередньо працівниками. До них можна зарахувати майстрів, завідуючих відділами в магазинах, менеджерів з продажу, у яких в підпорядкуванні знаходяться торгові представники (агенти) і т.д. Рівень освіти менеджера нижчої ланки не має значення.
3
Наступний рівень - це менеджер середньої ланки, який управляє нижчестоящими по ієрархії менеджерами. Щоб зайняти цю позицію, бажано мати диплом про закінчення вищого навчального закладу. Залежно від величини організації, кількість рівнів таких менеджерів варіюється. Менеджер ами середньої ланки є директор філії, начальник відділу продажів і т.д.
4
Саму нечисленну групу управлінців представляють менеджери вищої ланки. До них можна віднести генерального директора компанії, директора магазину, ректора університету, голови ради директорів. Для ефективної роботи на цій посаді необхідний серйозний досвід і вищу освіту, і часто навіть не одне.
Зверніть увагу
Слід уникати поширеної помилки, зараховуючи до менеджерів персонал. Наприклад, прибиральниця - це не менеджер з прибирання.