Як визначити американський розмір взуття.

Напевно, кожен знає свій розмір взуття. Але, як правило, лише той, який діє в нашій країні. А ось в Америці система розмір ов зовсім інша. І якщо раптом ви вирішили замовити взуття через інтернет, або вам довелося купувати туфлі або черевики в Сполучених Штатах Америки, вам потрібно правильно визначити свій американський розмір взуття.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу,
  • - олівець,
  • - лінійка
Інструкція
1
Вам знадобиться аркуш паперу, найкраще - в клітинку, і олівець. Поставте ногу на папір і обведіть стопу, тримаючи олівець перпендикулярно до паперу. Наявність шкарпеток при вимірюванні обов'язково, адже не на босу ногу ви будете носити взуття. Якщо ви вибираєте черевики для холодної пори року, то і носок при вимірюванні надягайте товстіший. Навіть якщо колись ви знали свій розмір , все одно краще знову провести вимір, адже нога з часом може змінитися в розмір ах, можуть з'явитися сольові відкладення, натоптиші, набряки. Все це необхідно врахувати.
2
На отриманому малюнку відзначте саму виступаючу частину великого пальця і крайню точку п'яти. Виміряйте лінійкою відстань між цими точками. Потім виміряйте відстань між крайньою правою і крайній лівій точками. Вимірювання краще проводити ввечері, бо за день нога «розтоптується». Те ж правило діє якщо у вас одна стопа ширше або довше іншої - в цьому випадку слід вибирати взуття трохи більше. Краще трохи помилитися у бік більшого розмір а, ніж потім мучитися в тісному взуття.
3
Тепер, коли ви знаєте довжину, зіставте її з наведеною таблицею. Наприклад, якщо довжина вашої стопи дорівнює 25 см, значить ваш американський розмір 7,5 для чоловіка або 8,5 для жінки. Якщо отримане значення виявилося в проміжку між двома розмір ами, то вибирайте більший. Для визначення ширини стопи в дюймах розділіть отримане кількість сантиметрів на 2,54. При виборі врахуйте і підкладку в взуття. Якщо це гортекс - беріть розмір більше, тінсулейт з гортексом - ще більше. Те ж стосується і тощиной устілок, хоча їх поміняти найпростіше.
4
В американській системі розмір ов взуття можна точно підібрати туфлі і по ширині. Для цього теж існує спеціальна таблиця. Ширина позначається буквами. Бувають розмір и AAA, AA, A, B, C, D, E, EE, EEED вважається середньою шириною. Різниця між сусідніми розмір ами ширини становить 3/16 дюйма.