Як визначити прилеглу територію. оформлення земельної ділянки прилеглого до приватного будинку.

Будь-який будинок має прилеглу територію , яка визначається шляхом процедури межування на підставі отриманої копії плану земель поселень. Щоб визначити і розмежувати територію , що відноситься до будинку, необхідно здійснити ряд дій і зібрати необхідні документи.
Вам знадобиться
  • - межування;
  • - копія кадастрового плану та виписка з кадастрового паспорта.
Інструкція
1
Щоб визначити прилеглу територію до приватного будинку, зверніться в місцеву адміністрацію і отримаєте копію плану земель поселень. На підставі даного плану вам проведуть межування, розмітку та установку межових знаків.
2
Для проведення межування зверніться в реєстраційну кадастрову палату, напишіть заяву на проведення процедури межування. На підставі проведеного межування складіть акт погодження меж з усіма власниками сусідніх ділянок і подайте технічні та правовстановлюючі документи в кадастрову палату.
3
Після отримання кадастрового паспорта, номера та плану, зареєструйте свої права власності в реєстраційному центрі по єдиному обліку операцій із нерухомістю.
4
Якщо ви хочете розмежувати територію , що знаходиться під багатоквартирним будинком, то процедура точно така ж. Отримайте копію плану в адміністрації, викличте інженера по кадастру. Він проведе всі технічні роботи і видасть вам папку технічних документів, на підставі яких можна поставити прилеглу ділянку на єдиний кадастровий облік. Найчастіше межування оформляє балансоутримувач багатоквартирного будинку.
5
Багатоквартирний будинок належить великому числу власників. Прилегла територія є частиною власності багатоквартирного будинку, але зареєструвати на неї права власності на всіх мешканців просто неможливо. Тому прилеглою територією можуть користуватися всі мешканці і при необхідності отримувати виписки з кадастрового паспорта та копії кадастрового плану (стаття 16 частина 5 Федерального закону «Про введення нового Житлового кодексу РФ). Така необхідність може виникнути у мешканців, якщо на прибудинкової території необхідно зробити льох або на прибудинкову територію претендують треті особи, які не є власниками квартир багатоквартирного будинку.
6
Жителі багатоквартирного будинку мають право шляхом загальних зборів та голосування вирішити здати частину ділянки (або вся ділянка) в оренду, наприклад, під стоянку автотранспорту або під магазин. Грошові кошти від оренди можуть бути розділені між усіма власниками, піти на облагороджування прибудинкової території або на ремонт, а також на оплату платежів по загальнобудинкових лічильників тепла, світла.