Як визначити дату іменин.

У свідомості багатьох наших співвітчизників поняття " іменини " стійко асоціюється із днем народження. Це далеко не завжди вірно. Однак дату своїх іменин без проблем може визначити кожен.
Вам знадобиться
  • православний календар
Інструкція
1
У дореволюційній Росії найчастіше ім'я дитині вибиралося саме за датою народження малюка. Адже іменини - це не що інше як день пам'яті того чи іншого святого. Ось і називали новонародженого цим ім'ям в надії, що святий буде протегувати і оберігати людину протягом усього життя. Навіть якщо батьки вибирали інше ім'я, в церкві малюка все одно хрестили тим ім'ям, яке значилося в святцях. Раніше навіть існував звичай давати два імені. Одне - відоме всім, а друге, дане при хрещенні, відоме лише близькі родичам.
2
Щоб дізнатися дату своїх іменин, купіть православний календар, де вказані всі іменини в році. Можна знайти цю інформацію і в інтернеті. Це можуть бути сайти або статті, присвячені іменин чи іменах і їх значень. Для деяких імен день ангела трапляється кілька разів на рік, наприклад, Ганна або Олександр. У цьому випадку вибирайте з наявних дат ту, що ближче до вашого дня народження. Втім, і дні пам'яті деяких святих, наприклад, Івана Хрестителя, Сергія Радонезького, Серафима Саровського, відзначаються не один раз на рік, відповідно, і іменини можна святкувати всі ці дні.
3
Є також безліч імен, давно поширених в Росії, проте, яких у святцях не знайти. Так відбувається з багатьма латинськими і слов'янськими іменами. У цьому випадку ім'я при хрещенні дитині вибирають за співзвучністю або аналогічного значенням. Так Жанну наречуть Іоаною, Анжеліку - Ангеліною, Світлану - Фотинії. Єгора чи Юрія охрестять Георгієм.
4
При визначенні дати Дня ангела слід врахувати ще один нюанс. У 2000 році на Архієрейському соборі в святці були внесені імена новомучеників і сповідників російських. Таким чином, якщо людину хрестили до 2000 року, то його святий покровитель вибирається з тих, що прославлені до 2000 року, якщо ж після, то можна вибирати і з імен новомучеників, орієнтуючись на найближчу до дня народження дату .
Іменини - день святкування пам'яті святого, на честь якого названо конкретна людина. У християнському світі прийнято називати дитину на честь святого, чия пам'ять святкується протягом декількох днів після народження, але невоцерковлені люди цьому правилу не дотримуються.
Вам знадобиться
  • Розширений православний календар.
Інструкція
1
День іменин визначається по пам'яті святого, чиє ім'я вам було дано при хрещенні. Інакше кажучи, паспортне ім'я Аліса, наприклад, вам не допоможе - такий святий серед православних святих немає. Дізнайтеся своє православне ім'я у рідних або хресних батьків.
2
Знайдіть найближчий день пам'яті святого, чиє ім'я ви носите. День пам'яті може збігатися з днем вашого народження, але частіше розрив складає до сорока днів і більше. Якщо ваші батьки не християни, то дотримуватися строгих канонів в пошуку імені не доведеться. День пам'яті найближчого тезоіменитого вам святого та є день ваших іменин.
3
У деяких випадках пам'ять святого покровителя святкується два рази на рік. Днем іменин вважається найближчий день пам'яті після вашого народження, а інші дні пам'яті називаються малими іменинами.
4
Відомі випадки, коли людина, народжена взимку, святкував іменини влітку. Це пов'язано з тим, що тільки один відомий святий носив це ім'я, а пам'ять його святкується тільки раз на рік. Як правило, такі випадки пов'язані з тим, що ім'я давали невоцерковлені батьки.
5
Під статтею вказано посилання на сайт, за допомогою якого можна визначити день власних іменин або вибрати ім'я для новонародженого.
Зверніть увагу
Мало дізнатися дату іменин. Вивчіть історію життя свого святого - житіє. Ви названі на його честь, тому що ваше власне життя повинна стати таким же подвигом і прикладом моральності і праведності.