Як визначити породу декоративного кролика. Як опредилить Яка у мене порода кролика.

В даний час відомо більше двохсот різних порід кроликів. Понад шістдесят з них вирощуються в Росії. З усього переліку кролячих порід більшу частину займають саме декоративні. Щоб визначити, який саме породі належить кролик, необхідно звернути увагу на такі особливості як розмір і форма вух, окрас, покрив, вага і зріст вихованця.
Інструкція
1
Короткошерстний карликовий кролик вважається основною формою карликових. Вага його становить від 1 до 1,5 кг. Довжина вух не перевищує 5,5 см. Основні відтінки породи: синій, помаранчевий, жовтий, шиншиловий, заячий, коричневий, сірувато-синій. Від інших порід короткошерсті карликові кролики відрізняються коротким міцним тільцем, щільною задньою частиною, дуже короткими лапами і шиєю. Шерстка у них коротка і лискуча.
2
Найпопулярніша забарвлення - білий кролик Ото з плямою чорного кольору навколо ока. Цей екземпляр являє собою найвище досягнення декоративного кролівництва - розведення білих, без єдиного чорного волоска, кроликів. Пляма навколо ока не повинно мати виступів і перериватися. Карликові голландські кролики мають, крім кільця навколо ока, позначені задню частину тіла і вуха, а на задніх лапках - білі «панчішки».
3
У ангорського карликового кролика на всьому тілі, окрім голови, довге хутро. Він може бути блискучим і гладким і досягати 3 -5 см в довжину, а може бути і справжнім ангорських, що нагадує вату. Цей кролик дуже красивий, його хутро вимагає ретельного догляду. Лисячі карликові кролики важать від 800 до 1,5 кг. Шерсть у них по всьому тілу довга, а голова гладка. У цих тварин, на відміну від ангорської породи, волосся міцний і товстий, довжиною від 3,5 до 7см і більше. Створюється враження, ніби тіло звірка покрито довгим плащем.
4
У представника породи ангорських левів по всьому тілу, а іноді й на вухах, шерсть дуже довга. Однак на мордочці хутро короткий. Шерсть, що закриває тварині очі, зрізають ножицями. Дуже красивий кролик породи левова головка. Як видно з назви, вони нагадують крихітних левів. Грива на мордочці візуально робить голову більше. На всьому тілі шерсть коротка, але зустрічаються різновиди з довгою шерстю, яка покриває тільки боки.
5
З усіх порід самі ручні - висловухі кролики-барани. Вони трохи крупніше своїх родичів-карликів і важать від 1,5 до 3 кг. Забарвлення може бути будь-хто. Ці кролики дуже плідні, в їх посліді з'являється до 6 кроленят. У карликового русака біла шерсть і червоні очі. Мордочка, хвіст, вуха і кінцівки можуть бути синього, чорного або коричневого кольору. Після народження рисунок у русака проявляється не відразу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-EXR-i24TLQ
Захоплення карликовими кроликами почалося в нашій країні зовсім недавно, але вже зараз цих кумедних і дивних тварин можна зустріти не тільки у заводчиків, а й у звичайних міських квартирах. Дуже часто люди набувають кролика, абсолютно не замислюючись про його породі, а орієнтуючись виключно на зовнішні дані і власні симпатії. Але питання про те, який же породи кролик, рано чи пізно приходить в голову всім. Так як же це з'ясувати?
Інструкція
1
Відповідно до міжнародної класифікації існує всього п'ять основних порід карликових кроликів: короткошерсті «Рекси», довгошерсті «Лисиці», висловухі, кольорові і горностаєві або «Гермелін». Кожній породі властиві свої характерні особливості, за якими кролика можна легко визначити в ту чи іншу групу. Отже, зверніть увагу на хутро тварини. Якщо він короткий, схожий на м'який плюш, не має вираженої ярусности і виглядає так, немов вашого кролика підстригли - перед вами порода «Рекс». Якщо ж у кролика гладка шерсть на голові, а все інше тіло вкрите довжиною густий шерсткою, ви - щасливий володар лисячого або довгошерстого кролика.
2
Якщо хутро кролика не має ніяких відмітних особливостей по довжині, розгляньте тварина більш пильно. Зверніть увагу на форму тіла і голови, а також співвідношення розмірів вух і лапок. У кольорових карликових кроликів короткі вушка і дуже компактне тільце: коротка шия, міцна задня частина і короткі лапки і вушка. Шубка такого кролика має ворс звичайної довжини і може бути абсолютно різноманітного забарвлення. А от якщо ваш кролик білий і при невеликому розмірі вух і тіла володіє великою круглою головою і блакитними або червоними очима - перед вами горностаєвий кролик або «Гермелін».
3
Якщо ж ваш кроленя володіє компактним тілом і великою круглою головою, але ви не можете точно визначити, до якої породи він належить, слід трошки почекати. У зовсім маленьких кроленят розміри вух, тіла і голови дуже сильно змінюються в залежності від віку. Тому необхідно запастися терпінням. Якщо у кролика вуха, що стоять спочатку вгору, почали опускатися і рости, швидше за все, перед вами майбутній висловухий кроленя. Вушка в таких малюків довгі і звисають уздовж голови, надаючи їм схожість з собачками. Забарвлення у висловухих кроликів також може бути різноманітним.
Зверніть увагу
Якщо ви збираєтеся займатися розведенням карликових кроликів певної породи, найкраще купувати тварин у досвідчених заводчиків або в розплідниках. Тільки в цьому випадку ви гарантовано отримаєте кроленят саме тієї породи, яка вам цікава.
Корисна порада
Не варто плутати приналежність до породи з різноманітністю забарвлень кроликів. Це зовсім різні речі. Порода визначається родоводу, а забарвлення і шерсть у вашого малюка при цьому можуть бути самими різними.