Як записати відео з фотоапарата на диск.

Якщо ви активно використовуєте функцію відеозапису своєї фотокамери, можливо, вам захочеться відредагувати зняті ролики, нарізати їх на DVD або завантажити на відеохостинг. Для того щоб виконати будь-яку з цих завдань, вам буде потрібно скопіювати відео з фотоапарата на свій комп'ютер або, як мінімум, підключити камеру до комп'ютера.
Вам знадобиться
  • - картрідер;
  • - кабель з роз'ємами USB і mini USB;
  • - програма Nero Burning ROM;
  • - пишучий DVD привід на комп'ютері;
  • - чистий DVD.
Інструкція
1
Деякі моделі фотокамер зберігають файли на карти пам'яті. Для того щоб скопіювати відео, зняте такою камерою, вийміть карту з фотоапарата і вставте її в роз'єм для карт пам'яті того типу, який використовується у вашому фотоапараті, на корпусі ноутбука або системного блоку комп'ютера.
2
Якщо на корпусі вашого комп'ютера немає відповідного слоту, його можна з успіхом замінити комбінацією з картридера і роз'єму USB. Для копіювання файлів вставте карту пам'яті в слот картрідера і підключіть картрідер до комп'ютера через USB роз'єм.
3
Якщо ви користуєтеся фотоапаратом без знімних носіїв інформації, доведеться підключати до комп'ютера саму камеру. Це можна зробити, встановивши драйвер пристрою з диска, що додається до камери. Якщо фотоапарат потрапив до вас без диска, зайдіть на сайт фірми-виробника і завантажте драйвер звідти, забивши в пошуковий рядок модель камери.
4
Встановивши драйвер, підключіть фотоапарат до комп'ютера, використовуючи кабель з роз'ємами USB і mini USB з комплекту, який поставляється разом з камерою. При такому підключенні фотоапарат буде розпізнано як зовнішній жорсткий диск.
5
Відкрийте в провіднику папку з вмістом карти пам'яті або, якщо ви підключили до комп'ютера камеру, з вмістом пам'яті фотоапарата . Виділіть файли, що містять відео, і скопіюйте їх у папку на одному з дисків комп'ютера. Навіть якщо ваша камера зберігає відеоролики в ту ж папку, що і фотографії, від знімків їх можна відрізнити за розміром і розширенню файлу. Відео займає в пам'яті набагато більше місця, ніж фото, зняте тієї ж камерою. Крім того, воно записується у файли з розширенням avi, mpg, vob, wmv, mov або mp4.
6
Файли, скопійовані з фотоапарата на жорсткий диск можна відредагувати в програмі для монтажу або відразу нарізати на DVD. Якщо ви хочете записати відео на диск для перегляду в DVD плеєрі, отконвертіруйте зняті ролики у формат, який розуміє плеєр, використовуючи програму-конвертер. Список цих форматів можна побачити в інструкції до плеєра.
7
Нарізати відео на диск можна за допомогою програми Nero. Вставте чистий диск в DVD-привід і запустіть програму, клікнувши по значку Nero Smart Start. Із списку у верхній частині вікна виберіть тип диска і клацніть по іконці у вигляді листа, щоб створити диск з даними.
8
Складіть список кліпів, які будуть нарізані на диск. Для цього натисніть на кнопку «Додати» і виберіть у вікні, файли для запису. Додавши всі потрібні файли, натисніть на кнопку «Готово».
9
Клацніть по кнопці «Далі» і, якщо потрібно, вкажіть назву створюваного диска. Запустіть прожиг натисканням на кнопку «Запис».
Цифровий фотоапарат можна використовувати не тільки для фотографування, а й для виведення зображень на екран телевізора. Причому, виводити можна не тільки кадри, зняті самим апаратом, але і картинки, записані на його карту пам'яті за допомогою комп'ютера.
Інструкція
1
Перевірте, всякі Чи зображення підтримує прошивка фотоапарата. Для цього підключіть камеру до комп'ютера, знайдіть, в яких папках зберігаються зображення, і запишіть в одну з цих папок ще кілька файлів формату JPEG, що мають довільні розміри і глибину кольору (обов'язково зняті чи не цим апаратом і не іншим апаратом того ж виробника, бажано піддані редагуванню і мають нестандартне співвідношення сторін).
2
Вимкніть апарат від комп'ютера (попередньо виконавши передбачену у вашій ОС процедуру безпечного видалення обладнання, аналогічно флешці). Запустіть на фотокамері режим показу зроблених знімків, після чого знайдіть ті зображення, які ви тільки що записали. Якщо вони також будуть відображені, прилад можна використовувати для виведення на телеекран будь-яких зображень. Якщо ж ні (виникне збій або вони взагалі не з'являться у переліку), їх слід перетворити в підтримуваний апаратом формат.
3
Щоб дізнатися, які саме параметри повинні мати зображення, щоб фотоапарат їх показав, знову підключіть його до комп'ютера, скопіюйте з нього будь-який знімок на жорсткий диск, потім відкрийте його в будь-якому графічному редакторі, наприклад, GIMP. Виберіть у меню пункт, який дозволяє дізнатися характеристики зображення (в GIMP - «Перегляд» - «Інформація про зображення»). Зверніть увагу на два параметри: «Розмір на екрані» і «Оптична глибина».
4
Відкривши зображення, яке ви хочете записати в фотоапарат, перетворіть його таким чином, щоб його дозвіл і глибина кольору в точності відповідали стандартним для даної моделі фотоапарата. Перейменуйте файл таким чином, щоб його ім'я відповідало шаблоном, використовуваному самим апаратом, але при цьому надайте йому такий номер, файлу з яким на карті пам'яті ще немає. Перепишіть файл в апарат. Знову від'єднайте його, не забувши про безпечний видаленні, і переконайтеся, що тепер він відображається.
5
Підключіть апарат до телевізора і виведіть бажане зображення на його екран.