Як контролювати працівників.

Зайвий контроль дратує талановитих співробітників, які прагнуть незалежності. З іншого боку, без належного контролю керівництво не може вчасно реагувати на критичні ситуації. Грамотна зворотній зв'язок допоможе ефективно працювати з різними категоріями людей.
Інструкція
1
Визначте тип кожного співробітника з точки зору самостійності в прийнятті рішень - новачок або професіонал. Це не пов'язано з освітою або навичками роботи. Якщо людина тільки прийшла в організацію, деякий час його можна вважати новачком. Якщо працівник добре справляється з поточними завданнями, краще не контролювати його методами, застосовуваними до новачків: до професіоналів потрібен інший підхід. Деякі люди залишаються новачками незалежно від стажу роботи в компанії - це пов'язано з низькою самооцінкою. Такі співробітники завжди потребують підтримки, схвалення - цим не можна нехтувати.
2
Окресліть галузі контролю. Поясніть новачкам, що будете перевіряти кожен крок і вимагати докладних звітів і планів. Домовтеся з професіоналами, які завдання вони можуть виконувати самостійно, без проміжної звітності, звертаючись лише в разі ускладнень.
3
Делегируйте повноваження. Наділіть професіоналів максимально можливою сферою відповідальності. Кидайте їм виклик, показуйте перспективи. Намагайтеся не виводити новачків із зони комфорту, якщо вони не проявляють прагнення стати професіоналами.
4
Вимагайте від новачків моментального доповіді при відхиленнях від курсу. Ці люди повинні працювати чітко за інструкцією. Складайте для них плани або вимагайте, щоб вони погоджували з керівником плани, які розробляють самі. Співробітники повинні знати тимчасові рамки поточного завдання і звертатися до начальника, якщо розуміють, що не вкладаються в часі або відчувають інші труднощі.
5
Контролюйте професіоналів за допомогою системи ключових показників. Ці люди не потребують тотальному контролі та звітності за кожен крок. Досить обговорити з ними план дій і терміни підбиття проміжних підсумків. Дрібні проблеми вони вирішать самостійно. Але не пускайте справу на самоплив, щоб співробітники не розслаблялися і не допускали помилок, пов'язаних із самовпевненістю.