Як плавити залізо.

При виготовленні металевих конструкцій в умовах домашньої майстерні іноді доводиться стикатися з необхідністю плавки металу. Допомогти впоратися з цим завданням допоможе електрична піч. Такий пристрій здатне плавити багато металів, включаючи залізо . Виготовивши піч своїми руками, ви істотно розширите свої можливості в обробці заліза.
Вам знадобиться
 • - електрична плавильна піч;
 • - графітовий порошок;
 • - ковадло;
 • - молоток.
Інструкція
1
Визначте розміри електричної печі. Вони не є стандартними, а залежать від цілей, які ви ставите перед собою, і від кількості заліза, яке ви маєте намір виплавляти. Враховуйте також потужність електричної мережі і вихідна напруга трансформатора. При обсязі печі, що має розміри 100х60х50 мм, можна розплавити кілька десятків грамів металу.
2
Як електроди для електричної плавильної печі використовуйте щітки від потужного електромотора. Якщо такої можливості немає, виготовте щітки з використаного графітового електрода, просвердливши в ньому збоку два отвори. В отвори вставте багатожильний мідний провід. Для поліпшення контакту з графітовим порошком на внутрішній стороні електродів зробіть насічку напилком.
3
Для виготовлення футеровочного шару стінок печі іспользутся слюду. Зовнішні стінки зміцните азбестового плиткою товщиною близько 10 мм. Обв'яжіть стінки м'якої мідним дротом.
4
Виготовте підкладку для печі зі звичайної цегли, уклавши його на металевий піддон з бортиками.
5
Графітовий порошок отримаєте з відслужили своє стрижнів за допомогою напилка з великою насічкою.
6
Для підключення печі до електричної мережі застосуєте понижуючий трансформатор на 25 В. Зібрану піч підключіть до трансформатора товстими мідними проводами з зовнішньої ізоляцією. Готову піч попередньо прогрійте перед плавкою.
7
Для плавки заліза спочатку за допомогою спеціальної лопатки зробіть в середині печі лунку. Покладіть в неї порцію металу і закопайте. Якщо в якості вихідного матеріалу ви використовуєте лом різної величини, спочатку помістіть в піч найбільш крупний шматок, а потім додавайте більш дрібні.
8
Після охолодження металу переверніть його і знову розплавте. Повторіть операцію кілька разів, поки заготовка не стане кулястої форми, що свідчить про хорошу якість розплаву.
9
При необхідності після плавки металеву заготовку піддайте куванні з використанням ковадла і невеликого молотка.
10
При плавці дотримуйтеся обережності. Вимикач мережі трансформатора повинен бути розташований поруч з піччю, щоб можна було вимкнути пристрій в будь-який момент. Не залишайте працюючу піч без нагляду.
Корисна порада
Додатковий джерело: «Термічна обробка металів: Навчальний посібник для вузів», Б.С. Натапов, 1980.
Золото - той дорогоцінний метал, прикраси з якого люблять всі дами світу і не тільки дами. Напевно в кожному будинку знайдеться золота річ, яка вже вийшла з моди, зламана або залишилася у спадок від бабусі і нікому не потрібна в такому вигляді, як вона є. В цьому випадку, ідеальним варіантом для того, щоб золота річ ще придалася - буде її переплавлення.
Вам знадобиться
 • - електрична піч;
 • - вуглеграфітові порошок;
 • - два углеграфітових електрода;
 • - трансформатор;
 • - мідний провід ;
 • - слюда;
 • - спеціальна лопатка.
Інструкція
1
У виробничих масштабах золото переплавляється в спеціальних печах і промислових установках, чого, звичайно ж, вдома немає і бути не може. Але для переплавки золота будинки зовсім і не потрібно мати спеціальних установок. Цілком достатньо, щоб у вас вдома була звичайна домашня піч.
2
Відмінним варіантом буде електрична піч, де вуглеграфітові порошок засипається між двома такими ж за складом електродами і після цього підводиться до них напруга 25-50 Вт і встановлюється потужний трансформатор.В такій печі температура нагрівання може доходити до 3000 градусів. Це дозволить плавити невеликі шматочки золота.
3
Збирати таку піч ви можете з будь-яких підручних будівельних матеріалів, таких, наприклад, як цементна або кахельна плитка, слюда і т.д. Розміри вашої печі так само можуть бути різним. Як електроди ви можете взяти щітки від потужного електромотора або просто випиляти такі щітки зі шматка графіту. Електроди повинні обов'язково мати 2 отвори, в які слід протягнути мідний провід.
4
Слюда же в печі гратиме роль теплоізолятора. Зовнішні стінки печі слід робити товщиною не менше 10 мм, а підставкою для вашої печі може бути звичайний цегла, покладений на металевий поддон.Пріготовьте вуглеграфітові порошок для своєї печі. Його можна отримати шляхом обробки напильником непотрібних стрижнів. Пам'ятайте, що з часом порошок вигорить і його потрібно буде заменіть.Подключіте зібрану піч до трансформатора. Для цього слід використовувати товсті мідні дроти, що мають зовнішню ізоляцію.
5
Зробіть за допомогою спеціальної лопатки в середині печі невелику лунку, потім прогрійте піч і покладіть в лунку невелика кількість дорогоцінного металу.
6
Зачекайте деякий час, похитуючи піч, по можливості, щоб метал розплавився повністю. Якщо поверхня порошку, куди вміщено золото колишеться, переверніть метал і знову залиште на деякий час. Перевертайте доти, поки не утвориться куляста форма золотий заготовки.
7
Дістаньте золото і опустіть у воду на 1-2 секунди для охолодження. Тепер можна приступати до куванні металу за допомогою невеликого молоточка.