Як витягнути друкувальну голівку.

Струменевий принтер - це периферійний пристрій комп'ютера, яке використовується для отримання якісних кольорових відбитків. Для того, щоб система працювала коректно, за принтером потрібно стежити.
Вам знадобиться
  • - струменевий принтер;
  • - викрутка;
  • - вологі серветки.
Інструкція
1
Щоб принтер не зламався через неправильне догляду, дотримуйте кілька рекомендацій. Пам'ятайте, що друкуюча головка є найвразливішою частиною струминного принтера, тому приділяйте їй максимум уваги. Якщо ви дуже рідко використовуєте принтер, що друкує голівка може зіпсуватися. Намагайтеся не допускати її засихання, раз в два тижні вмикайте принтер і роздруковуйте хоча б пробну сторінку.
2
Є принтери, конструкція яких допускає заміну друкуючої головки в домашніх умовах. Іноді вона замінюється разом з картриджем, як в принтерах «Hewlett Packard». Чи не пробуйте знімати друкувальну головку з принтерів «Epson Stylus», краще здайте техніку в сервісний центр.
3
Щоб витягнути друкувальну головку з принтера HP, включите техніку, відкрийте верхню кришку, каретка при цьому повинна переміститися до центру. Потім дочекайтеся повної зупинки пристрою і натисніть на картриджі пальцями. Щоб витягти картриджі з гнізда, потрібно потягнути вгору по черзі кожен. Гніздо з картриджами обрамлено спеціальним сталевим фіксатором. Підніміть ручку цього фіксатора вгору і вийміть друкувальну головку з каретки.
4
Візьміть вологу серветку, протріть електричні контакти, які знаходяться всередині пристрою. Серветки годі й купувати окремо, якщо ви міняєте відпрацьоване пристрій на нову друкувальну головку - вони перебуватимуть в комплекті. Майте на увазі, протирати електричні контакти можна тільки в одному напрямку: або зверху вниз, або знизу вгору.
5
Щоб промити друкувальну головку , вийміть її з принтера, слідуючи кроку №3, поставте її на стіл, застелений паперовими серветками. Приготуйте шприц і промивну рідину. Придбайте спеціальну рідину, не експериментуйте із засобами домашнього виготовлення. Майте на увазі, рідина повинна бути теплою, залиште її при кімнатній температурі, або прогрійте до 35 градусів. Акуратно видавлюйте вміст шприца всередину кожного відсіку, на так званий штуцер. Контролюйте процес очищення, міняйте серветки у міру їх забруднення. Промивна рідина повинна вільно проходити через усі канали штуцера.
Корисна порада
Для картриджів з вбудованою друкуючої головкою доцільніше застосовувати спеціальне ультразвукове пристрій. Сопла картриджів очищаються завдяки ультразвуковим хвилям.