Як вилікувати чайний гриб.

Чайний гриб знаком багатьом завдяки одержуваному з його допомогою «чайному квасу», який має протимікробну і антибактеріальну дію і допомагає в лікуванні багатьох захворювань. Однак і сам чайний гриб потребує турботи, уваги, а іноді і в лікуванні.
Інструкція
1
Бурі плями на поверхні - це опіки, які виникають при попаданні на тіло гриб а погано розчинилося цукру або частинок заварки. Гриб починає гірше функціонувати. Але не поспішайте його викидати. Якщо плям багато, акуратно відокремте верхній пошкоджений шар, замініть чайно-цукровий розчин. Щоб подібне не повторилося, готуйте живильний розчин для гриб а в окремій банці. Слідкуйте, щоб цукор добре розчинився, ретельно проціджуйте. Ні в якому разі не заливайте гриб гарячим розчином.
2
На поверхні чайного гриб а з'явилася коричнева плівка - швидше за все він перестояв. Ймовірно, ви довго не зливали отриманий напій, і тепер чайний гриб просто-напросто гине. Відокремте пошкоджений шар. Поміняйте чайно-цукровий розчин. Проаналізуйте, чи всі ви робите правильно. Постарайтеся поліпшити умови утримання чайного гриб а.
3
На поверхні чайного гриб а з'явилася цвіль - таке іноді трапляється, хоча й рідко. Цілком можливо, що її джерело є десь неподалік від банки з чайним гриб ом. Розвитку цвілі сприяє також несприятливі температурні умови утримання, а також часте задимлення приміщення сигаретним димом. Промийте гриб прохолодною або теплою водою. Банку і сам гриб , добре промийте, а потім сполосніть прокіпяченним оцтом. Сполосніть кип'яченою водою і приготуйте свіжий живильний розчин. Змініть умови утримання вашого чайного гриб а.
4
Синьо-зелені водорості, що з'явилися в банку з чайним гриб ом безпечні для людини, але є показником того, чайний гриб міститься при дуже низькій температурі. Його активність знижена, процес бродіння йде мляво. Поміняйте живильний розчин, підшукайте для гриб а більш тепле місце.
5
У літній час великою проблемою можуть стати мухи дрозофіли, які іноді проникають в банку з чайним гриб ом. На поверхні гриб а можуть з'явитися личинки дрозофіли. Це, звичайно, не хвороба. Ретельно промийте гриб і банку, залийте свіжий розчин. Шийка банки має бути закрита тканиною або складеною в кілька шарів марлею і туго перетягнути гумкою або тасьмою.