Як зробити модульні сітки.

При розробці дизайну або створенні складного зображення зручно користуватися модульними сітками. Вони служать основою композиції, розділяючи лист на заданий число вертикальних і горизонтальних кроків з однаковим або який вирізняється відстанню.
Вам знадобиться
  • - програма Abode Photoshop.
Інструкція
1
Всі сучасні графічні редактори, а також програми розробки веб-дизайну мають вбудовані модульні сітки . Якщо ви працюєте в програмі Adobe Photoshop, для зручності компонування об'єктів зображення і точного їх розміщення на аркуші увімкніть відображення сітки . Для цього зайдіть в пункт меню Edit і наведіть мишу на напис Preference. В отобразившейся меню виберіть пункт Guides, Grid & Slices (залежно від версії програми даний пункт може називатися по-різному, вибирайте по слову Grid).
2
У вікні настройки задайте параметри модульної сітки . В області Grid виберіть колір ліній, що утворюють елементи сітки і крок ліній. Натисніть «Ок», і перевірте, як прийняті зміни вплинуть на вигляд зображення. В середовищі розробки веб-проектів Adobe DreamWeaver модульна сітка включена за замовчуванням в макет розроблюваної сторінки.
3
Ви можете додавати різні таблиці (елементи сітки ) з будь-яким набором рядків і стовпців за допомогою пункту Insert Table, а також вставляти нові таблиці в осередку, створюючи тим самим складну мережу для побудови елементів сторінки .
4
Ви можете створити модульну сітку вручну, використовуючи стилі CSS. Для цього скористайтеся інструментами #grid, Gridmaker, CSS Grid Builder, 1 KB CSS Grid, Gridr Buildrrr та іншими модулями. Наприклад, наступний фрагмент коду створює сітку з чотирьох модулів заданої ширини: .page-layout {margin-right: -5px; } .layout-Box {float: left; margin: 0 5px 5px 0; } .lb-1 {width: 779px; }/* 100% */. Lb-2 {width: 583px; }/* 75% */. Lb-3 {width: 387px; }/* 50% */. Lb-4 {width: 191px; }/* 25% */
5
Наявність модульної сітки полегшує роботу як початківцям дизайнерам та веб-розробникам, так і досвідченим майстрам в цій галузі. Створені на основі модульної сітки проекти легко редагувати і переносити, що вельми зручно при великих обсягах роботи. Ви також зможете в будь-який час зупинити роботу і продовжити за допомогою збереженого файлу.