Як порахувати контрольну суму.

Для перевірки цілісності, правильності передачі даних і походження документа, завантаженого по каналах зв'язку, необхідно проводити розрахунок контрольних сум. Вони порівнюються з наперед відомими даними, і на підставі цього робляться відповідні висновки. Існує кілька способів підрахунку контрольної суми.
Інструкція
1
Скачайте програмне забезпечення HashTab і встановіть його на свій персональний комп'ютер. Необхідно відзначити, що в деяких операційних системах дана програма є вбудованої. Виберіть файл, для якого необхідно розрахувати контрольну суму , натисніть на нього правою кнопкою мишки.
2
З'явиться контекстне меню, в якому необхідно вибрати розділ «Властивості». Після установки програми в цьому вікні з'явиться додаткова вкладка «Контрольні суми». Перейдіть на неї і зачекайте деякий час, поки додатки закінчить розрахунки. У підсумку з'явиться число, яке необхідно звірити з відомою контрольною сумою.
3
Запустіть додаток Total Commander. Виділіть необхідний для перевірки файл, відкрийте меню «Файл» і перейдіть по вкладці «Порахувати CRS-суми». Виділіть функцію MD5 «Створення файлу контрольних сум» і натисніть «Ок». У підсумку буде сформований текстовий файл із зазначенням необхідної величини.
4
Встановіть програму MD5 File Checker. Для визначення контрольної суми документа необхідно запустити додаток, натиснути «Огляд» і вибрати потрібний файл. Після чого натискаєте «Ок» і утиліта видає результат.
5
Використовуйте програму File Checksum Integrity Verifier, яка працює з командним рядком. Для переходу в неї необхідно відкрити меню «Пуск» операційної системи і в рядку «Виконати» або «Знайти програму» прописати «cmd», після чого натиснути Enter. Відкриється чорне вікно командного рядка. У неї вводяться певні коди, які можна дізнатися на сайті завантаженої програми, для обчислення контрольної суми файлу.
6
Порівняйте розраховану контрольну суму з тією, яка була вказана при скачуванні документа. Якщо вона менша, то це означає, що файл завантажений неповністю або сталася втрата даних, якщо більше, то можна судити про можливе зараження вірусом. У другому випадку необхідно запустити антивірус, після чого видалити заражені документи.
Сумою називають результат додавання. Результатом суми можуть бути не тільки числа, а й вектора, функції, матриці і так далі.
Вам знадобиться
  • Калькулятор
Інструкція
1
Щоб знайти суму чисел, скористаємося калькулятором. Візьміть у руки калькулятор, включіть і наберіть перше з чисел, суму яких ви хочете порахувати. Потім натисніть натисніть кнопку зі знаком "+" і наберіть наступне.
2
Повторюйте це стільки разів, скільки у вас чисел. Після останнього числа натисніть на кнопку зі знаком "=". Висвітився число і буде сумою ваших чисел.
Зверніть увагу
Якщо вам необхідно порахувати досить велику суму чисел, то раджу вам не поспішати. Інакше, при натисканні не на ту клавішу, доведеться робити все спочатку.
Корисна порада
Аналогічно сумі ви також можете порахувати різницю і твір ряду чисел. Для цього замість клавіші зі знаком "+" вам необхідно буде натискати клавішу зі знаком "-" або "x" відповідно.