Як використовувати діафрагму.

Діафрагма в фотографії - це пристрій об'єктива фотокамери, що складається з металевих пелюсток і змінює діаметр світлового кола. Функція діафрагми зводиться до регулювання кількості проходить в об'єктив світла, що дозволяє встановлювати співвідношення яскравості зображення фотографується до яскравості самого об'єкта, а також встановлює глибину різкості фотографії.
Інструкція
1
Існує таке поняття, як число діафрагми. Дане число позначає діаметр отвору і, отже, кількість світла, що потрапляє в об'єктив фотокамери. Число діафрагми позначається латинською буквою F. Для відкритої діафрагми характерні показники від F 1.1. до F 5.6, для середньої - від F 5.6 до F 11, для закритої - від F 11 до F 128. Чим менше діафрагма, тим ширше отвір, і тим світліше вийде фотографія.
2
Також за рахунок діафрагми встановлюється необхідна глибина різкості заднього плану, так звана ГРИП. Максимально відкрита діафрагма дає дуже маленьку ГРИП (глибина різкості зображуваного простору). Мала ГРИП візуально виділяє об'єкт на розмитому фоні. Для отримання великої ГРИП використовується максимально закрита діафрагма.
3
В процесі фотографування враховуйте співвідношення числа діафрагми з числом витримки. Число витримки позначає той час, протягом якого затвор фотоапарата відкритий для отримання кадру. Тобто, якщо діафрагма дозує світло за кількістю, то витримка - за часом. Число діафрагми виставте відповідно до числа витримки, інакше малюнок вийде занадто темною або занадто світлою і розмитою. У кожному дзеркальному фотоапараті присутні режими пріоритету витримки і діафрагми. У режимі пріоритету діафрагми камера, аналізуючи рівень світла, підбирає витримку до вже виставленої діафрагми. У режимі пріоритету витримки - навпаки: діафрагма підганяється під поточні умови зйомки.
Корисна порада
- При зйомці портретів ставте діафрагму максимально відкритою, це допоможе отримати відмінно розмитий задній фон.- При зйомці пейзажів використовуйте закриту діафрагму.