Як нанести малюнок на полімерну глину. Як зробити прикраси з пластика.

З полімерної глини (пластики) можна виліпити справжній витвір мистецтва. Пластика дозволяє створювати тонкі і дрібні деталі, до того ж на полімерну глину можна перевести яскравий і насичений рисунок.
Вам знадобиться
  • - малюнок;
  • - заготовка з полімерної глини;
  • - акрилові фарби;
  • - кисть.
Інструкція
1
Виберіть той рисунок, який ви хотіли б нанести на полімерну глину . Він може бути зображений на звичайному аркуші паперу. Покладіть картинку на піддон горілиць і нанесіть на нього пензликом тонкий шар рідкої полімерної глини. Запечіть пластику, після чого відокремте лист з малюнком від заготовки. Якщо папір прилипла до виробу, прикладіть до неї вологу ганчірку, щоб вона розмокла і відокремилася від полімерної глини.
2
Є й інший спосіб переказу картинки на пластику. Візьміть вже готове, але ще не фарбоване, виріб. Воно повинно бути сирим (незапечені). Дуже щільно прикладіть до полімерної глині лицьовою стороною злегка вологу папір із зображенням. Потримайте кілька хвилин, час від часу відгинаючи край малюнка, щоб подивитися, чи не перевелася Чи картинка. Швидше за всіх наноситься на пластику свіже зображення, яке щойно вийшло з-під принтера.
3
Коли контур майбутнього малюнка буде ясно видний, розфарбуйте виріб. Для розфарбовування пластики найкраще використовувати акрилову фарбу. Якщо акрилової фарби немає, додайте в гуаш або акварель акриловий лак або клей ПВА. Щоб пофарбувати полімерну глину аквареллю, спочатку нанесіть на заготовку білу грунтовку. Не використовуйте масляні фарби, вони не висихають до кінця на пластиці і роблять поверхню липкою. Мінус акрилових фарб - при висиханні вони стають помітно темніше, врахуйте цей момент.
4
Для фарбування вироби з полімерної глини можна використовувати й інші фарби. За допомогою чорнила, створіть текстури на незапечені пластиці. Аерозолем отримаєте плавні переходи між квітами, але щоб така фарба добре лягала, відполіруйте поверхню полімерної глини і покрийте акриловим грунтом. Якщо ви хочете створити металевий ефект, змішайте перламутрову пудру з акриловим розчинником або посипте нею незапечені пластику. Повністю розфарбоване виріб покрийте лаком і дайте просохнути.
Полімерна глина є пластичним матеріалом на основі ПВХ-частинок, вона призначена для ліплення невеликих скульптур, прикрас та інших виробів. При роботі з матеріалом потрібно надягати гумові рукавички, а також слідувати елементарним правилам техніки безпеки.
Полімерна глина умовно ділиться на дві великі категорії: одна застигає шляхом просушування на повітрі, друга вимагає запікання при великій температурі (наприклад, в духовці). І той, і інший вид глини можна фарбувати, але є деякі нюанси.

запікають полімерна глина

Різні виробники пропонують запікати полімерну глину в величезному колірному спектрі. Додатково фарбувати її можна, якщо це необхідно. Для цього підходять: - акрилові фарби; - гуаш; - пастель; - воскові крейди і олівці; - мел.После того як виріб з глини було запечене в духовці, його потрібно остудити. Фарбувати по гарячій полімерної глини не рекомендується, оскільки це може стати причиною опіків. А фарба взагалі не стане триматися. Єдиний виняток - пастель. Нею фарбують виріб, який ще не запекли в духовці. Для фарбування рекомендується використовувати м'які кисті з натурального волосся, щоб не порушити цілісність композиції.

самоотвердевающей полімерна глина

Даний тип глини представлений в дуже убогою палітрі: білий, сірий і теракотовий відтінки. Деякі виробники розширили колірний спектр полімерної глини, яка твердне на повітрі природним шляхом. Наприклад, «Фимо» пропонують не тільки стандартні кольори, але і яскраві відтінки, які можна вмішати в базовий колір, зробивши його оригінальним і унікальним. Щоб забарвити самоотвердевающей полімерну глину, є два варіанта.Первий - додати фарбу в базову пластикову масу під час замісу. Для цієї мети підходять тільки акрилові фарби на водній основі. Додайте трохи фарби в масу, замісіть глину. Якщо не вистачає яскравості, можна додати ще трохи фарби. Для отримання незвичайного відтінку можна змішати кілька кольорів. Якщо глину промешать нерівномірно, може вийти дуже оригінальна і унікальна забарвлення у ізделія.Второй - пофарбувати вже виліплений з глини предмет. Для цього підходять не тільки акрилові фарби, але і масляні, пастель і гуаш. Наносити фарбу потрібно на вже отверділий готовий предмет. Після того, як фарба висохне, її можна закріпити за допомогою прозорого лаку. Це додасть і додаткову міцність виробу з полімерної глини. Відзначено, що деякі фарби змінюють колір після висихання. Щоб цього не відбувалося, потрібно наносити їх у кілька щільних шарів, кожен з яких повинен бути висушений.