Як виявити вірус без антивіруса.

Іноді виникають ситуації, коли анти вірусна програма не може самостійно знайти заражений файл. Спеціально для таких ситуацій розроблені утиліти, що допомагають швидко просканувати комп'ютер.
Вам знадобиться
  • Обліковий запис адміністратора.
Інструкція
1
Багато чого залежить від того, як проявляє себе певний вірус. Якщо комп'ютер став дуже повільно працювати, то натисніть одночасно клавіші Ctrl, Alt і Delete і виберіть в меню пункт «Диспетчер завдань». Перейдіть у вкладку «Процеси» і уважно вивчіть всі запущені програми та програми. Зазвичай вірусні утиліти займають більшу частину оперативної пам'яті або центрального процесора.
2
Клацніть правою кнопкою миші по процесу-вірусу і виберіть пункт «Відкрити місце зберігання файлу». Тепер виділіть цей процес в диспетчері завдань і натисніть клавішу Delete. Підтвердіть зупинку зазначеного додатка. Видаліть вірусні файли, які були вказані системою.
3
Якщо мова йде про вірусному банері, то спочатку перезавантажте комп'ютер. Після старту завантаження натисніть клавішу F8 і утримуйте її. Через деякий час відкриється нове меню. Виберіть пункт «Безпечний режим Windows» і дочекайтеся завантаження зазначеного режиму.
4
Відкрийте меню «Мій комп'ютер». Для цього можна одночасно натиснути клавіші «Пуск» і E. Перейдіть в папку Windows, розміщену на системному розділі вінчестера. Відкрийте каталог System32. Знайдіть dll-файли, які містять у назві поєднання букв lib. Видаліть всі знайдені файли.
5
Виконайте додаткову перевірку комп'ютера засобами операційної системи. Натисніть клавіші «Пуск» і R. Введіть команду mrt.exe в відкрилося поле і натисніть клавішу Enter. Дочекайтеся відкриття меню засоби видалення шкідливого ПО Windows.
6
Оберіть режим сканування «Повний» і натисніть кнопку «Далі». Запущений процес може зайняти кілька годин, залежно від потужності вашого комп'ютера і розміру диска. Введіть команду mrt.exe/Q, щоб утиліта запустилася у фоновому режимі. Видаліть знайдені файли, якщо програма не виконає цю дію самостійно.
У наш час комп'ютерні віруси вже не доставляють нам таких незручностей як десять років тому, наприклад. І навіть якщо ваше антивірусне забезпечення не зможе розпізнати і вилікувати ваш вірус, то без комп'ютера ви вже точно не залишитеся. За деякими ознаками ви зможете самостійно виявити вірус і звернутися за допомогою до фахівця.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер
  • Спостережливість
Інструкція
1
Якщо ви помітили, що ваш комп'ютер став частіше "подвисать" і гальмувати, можливо, це ознака того, що паралельно працює невідома вам програма, яка уповільнює інші процеси, і, можливо, це вірус.
2
Виявити вірус допоможе така ознака: постійно спливає рекламний банер, який ви ніяк не можете закрити. Це вірний знак, що у вашого комп'ютера adware - програма, яка автоматично програє рекламу. Сама по собі програма нешкідлива, але може містити вбудовані скрипти, що дозволяють відслідковувати ваші паролі тощо.
3
Виявити віруси допомагає так само той факт, коли ваш комп'ютер постійно перенаправляє вас на сайти, на які ви заходити не мали наміру. Або якщо ви отримуєте дивні результати на запити в пошукових машинах. Обов'язково зверніться до фахівця, щоб він діагностував вашого залізного друга, якщо помітите щось подібне.
4
Найнадійнішим кроком для виявлення (і необхідним для подальшого лікування вірусів) є установка антивірусного забезпечення. У функції таких програм безпосередньо і входить пошук, виявлення та відновлення заражених файлів. Багато виробників пропонують різноманітні анти віруси . І будь-який користувач комп'ютера може завантажити і встановити собі як безкоштовні антивірусні програми, (AVG Free, Avast !, Avira AntiVir Personal та інші) так, для додаткової надійності, платні, що зарекомендували себе анти віруси (наприклад, NOD 32, Антивірус Касперського, Dr.Web і т.п.)
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7KEDSbA0Bdc
Корисна порада
Сучасні хакери прагнуть до того, щоб вірус, який підчепив ваш комп'ютер працював максимально непомітно, щоб ви ні про що не підозрювали і продовжували, як ні в чому не бувало, користуватися комп'ютером. Тоді вони зможуть вкрасти будь вводяться вами паролі, номери банківських карт або розсилати спам з вашого електронного ящика.