Як дізнатися серійний номер в материнській платі.

Гарантійне обслуговування комплектуючих здійснюється передусім за серійним номеру . Швидше за все, при прийнятті в гарантію від вас буде потрібно надати повну комплектність материнської плати і гарантійний талон. Щоб дізнатися серійний номер материнської плати, треба поглянути на наклейки на самій платі.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер і зніміть бічну кришку системного блоку, що відкриває доступ до комплектуючих комп'ютера. Для цього вам потрібна буде викрутка, щоб відкрутити деякі частини системного блоку. У деяких випадках доводиться знімати і деякі комплектуючі. Всі операції потрібно проводити при вимкненому з мережі харчуванні, інакше ви ризикуєте вивести комп'ютер з ладу. Зніміть пил на комплектуючих за допомогою пензлика і пилососа. Акуратно змітайте пил пензликом і тут же «підхоплюйте» пил пилососом. Так ви не забруднюючи повітря і кімнату і не зашкодить комплектуючі.
2
Якщо материнську плату не видно під проводами і платами, відключіть заважають проводи й витягнете плати. Не варто знімати кулер над процесором - серійного номера там все одно немає. Запам'ятайте, в яких місцях, які дроти були підключені, щоб потім все з легкістю повернути назад.
3
Уважно огляньте білі наклейки на материнській платі. Найчастіше наклейка кріпиться на одному з портів задньої панелі материнської плати з внутрішньої частини корпусу. На всякий випадок перепишіть все наклейки на папірець, щоб не довелося повторювати процедуру, якщо номер не підійде.
4
В рідкісних випадках ідентифікаційні наклейки розміщуються недобросовісним виробником на задній стороні материнської плати. У такому випадку доведеться знімати саму плату, якщо кріплення корпусу не дозволяє побачити її оборотну сторону. Також варто відзначити, що при покупці персонального комп'ютера все коробки і документи віддаються покупцеві. У вас в коробці від материнської плати повинні бути документи, в яких і буде написаний серійний номер материнської плати. Також можна переглянути інформацію на офіційному сайті виробника.
Якщо ви хочете докладно знати конфігурацію вашого комп'ютера, то в першу чергу необхідно дізнатися дані про материнську плату. Адже саме від серії плати залежить, які комплектуючі ви зможете підключати. Також її слід знати для поновлення BIOS системної плати .
Вам знадобиться
  • - програма AIDA64 Extreme Edition;
  • - програма TuneUp Utilities.
Інструкція
1
Один з найпростіших способів дізнатися серію материнської плати - це подивитися на упаковці до неї. Якщо ви збирали комп'ютер з комплектуючих, вам повинні були видати упаковку до плати. Також досить часто серію пристрої пишуть в гарантійному листі до комп'ютера, або цю інформацію ви можете подивитися безпосередньо на самій платі. Але якщо комп'ютер уже зібраний, потрібно відкривати кришку системного блоку, а це не дуже зручно. Якщо у вас є мануал до материнської плати, в ньому ви теж можете подивитися її серію.
2
При включенні комп'ютера на початковому екрані зазвичай відображається інформація про материнську плату. Спочатку вказується фірма-виробник, потім - серія.
3
Також визначити серію материнської плати можна за допомогою спеціального софту. Скачайте і встановіть на комп'ютер програму AIDA64 Extreme Edition. Запустіть її. Дочекайтеся завершення сканування системи. Далі в правому вікні програми клікніть по «Системна плата», а в наступному вікні, яке з'явиться, також виберіть «Системна плата».
4
Виникне вікно з інформацією про материнську плату. В цьому вікні знайдіть розділ «Властивості системної плати », а в ньому - рядок «Системна плата». У значенні цього рядка пишеться назва фірми-виробника і серія системної плати . Наприклад, у значенні рядка Asus M5A78L Asus - це фірма виробник, M5A78 - серія моделі пристрою, а M5A78L - це назва моделі материнської плати . Знизу вікна програми є посилання на сайт виробника пристрою, на оновлення BIOS та ін.
5
Також можна скористатися програмою TuneUp Utilities. Встановіть її на комп'ютер. Далі в її головному меню виберіть «Виправлення проблем», потім - «Показати системну інформацію». Ви зможете ознайомитися з загальною інформацією про комп'ютер, у тому числі дізнатися дані про серію системної плати .