Як зшити дитині сорочку.

Щоб пошити дитині сорочку, не обов'язково бути досвідченою швачкою. Досить оволодіти основними пошивна машинними строчками і підібрати просту викрійку відповідного розміру, з мінімумом складних деталей. Можна навіть обвести старий одяг, акуратно розпоровши її по внутрішнім швах. Виріб вільного покрою без виточок і нейтральній забарвлення підійде і хлопчикові, і дівчинці. На дівочій сорочці рекомендується додатково виконати красиві зав'язки по лінії талії і на коротких рукавах.
Вам знадобиться
  • - бавовняне полотно;
  • - форма;
  • - ножиці;
  • - праска;
  • - флізелін;
  • - швейна машина;
  • - голка і нитки;
  • - гудзики;
  • - стрічки (при необхідності).
Інструкція
1
Викроїте дитячу сорочку, залишивши по крайках деталей стандартні припуски на з'єднувальні шви 1, 5 см у висоту. Після цього стачайте на швейній машинці боки і плечі вироби.
2
Підготуйте дрібні деталі - комір і подборта. До їх виворітного частини необхідно приутюжить клейову флізеліновую підкладку.
3
Зовнішню і внутрішню деталь коміра складіть «обличчям» одна до іншої і прокладете строчку по лінії припуску. Один відрізок залиште непрошитий.
4
Подрежьте припуски на куточках зшитого коміра на 45 градусів і виверніть готову деталь. Прошийте вільний відрізок на комірі. Відступивши від Стачать кромки 5-7 мм, прокладете машинну строчку по лицьовій частині полотна.
5
Пришийте комір до крайки горловини, після чого обмітайте припуски. Гарненько пригладьте їх праскою і опустіть вниз.
6
Підшийте подборта і зробіть дві строчки вздовж кожного бортика вироби до коміра - спочатку близько до краю деталей, потім на відстані 5-7 мм від кромки.
7
Обробіть низ дитячої сорочки і пришити до поличці накладній кишенька. Його низ можна вирізати у формі півкола.
8
Виконайте сполучні шви на лівому і правому рукавах. Акуратно складіть основну деталь одягу і рукава лицьовою стороною верх. Приколіть рукава шпильками до проймі. При цьому потрібно заздалегідь зробити олівцеві мітки на рукаві і переді сорочки; на шві рукава і бічному шві; на плечі і оката рукава. Всі ці мітки необхідно точно поєднати.
9
Вшитої рукав до сорочки, після чого акуратно зріжте припуски з'єднувального шва до 1 см, з'єднайте їх і обмітайте. Основна робота над шиттям сорочки закінчена.
10
Обмітайте петлі для застібки на лівій поличці і пришити гудзики. На цьому етапі шиття можна переробити виріб з хлопчачого на дівчаче: досить зробити додаткові петлі по лінії талії і внизу кожного рукава. Розташуйте парами на відстані приблизно 1 см одна від іншої - по одній парі на кожен рукав і дві пари на талію.
11
Вам залишилося тільки вставити в отримані прорізи стрічки підходящого кольору і зав'язати бантами. На талії їх можна використовувати як в декоративних цілях, так і як пояса.
Корисна порада
Чи не виділяйте петельки на талії і рукавах сорочки для дівчинки контрастними нитками. Коли дитина підросте, виріб можна буде використовувати якийсь час, висмикнувши стрічки і відпрасували рукава і область талії.