Як містити акваріумну равлика.

Багато видів равликів, які живуть в дикій природі, можна розводити і в домашньому акваріумі. Справа в тому, що вони воліють стоячу воду проточною. При правильному догляді декількох представників сімейства apple snail або ампуллярій можна виростити в акваріумі у себе вдома.
Інструкція
1
Види ампуллярій розрізняють за формою раковини, розміром, віддалі між гирлом і витками, формі витків. Але робити це повинен досвідчений акваріумніст, а не новачок. Визначити вид равлики за кольором панцира практично неможливо, так як деякі види мають кілька забарвлень. Часто навіть заводчики не можуть вказати навіть на підлогу ампулляріі доти, поки вона не почне відкладати ікру.
2
Згідно інформації, опублікованій на сайті «Наш акваріум», ампуллярій можна утримувати в звичайному акваріумі з рибками. Равлики, якщо вони не відносяться до видів, які харчуються молюсками, не зашкодять ім. Ампулляріі люблять акваріумну флору, проте вони не здатні знищити її повністю.
3
Тримайте акваріум під кришкою, адже равлики можуть скоїти з нього «втечу». Але ніколи не закривайте ємність наглухо, так як ампуллярій потрібно дихати. Для нормальної життєдіяльності достатньо буде 10 л води на кожну равлика . Чи не наливайте воду до країв, залишайте 10 см простору для того, щоб равлику було, куди відкласти ікру.
4
Вода в акваріумі не повинна бути занадто м'якою. Інакше ампуллярій нічим буде зміцнювати панцир. Слідкуйте за рівнем ph, він не повинен опускатися нижче 7. Поповнюйте вміст кальцію у воді за допомогою додавання дробленого мармуру або вапняку. Вони продаються в будь-якому зоомагазині.
5
Слідкуйте за температурою води в акваріумі. Вона повинна бути не нижче +18, але не вище +28 градусів. Чим прохолодніше вода, тим нижче активність ампуллярій. Занадто тепла вода сприяє частому відкладанню ікри, але знижує тривалість життя равлики з 4 років до 1 року.
6
Акваріумні равлики харчуються нетвердою їжею: консервованим шпинатом, перетертими овочами (огірок, морква), кормом для рибок і т.д. Чи не перегодовуйте ампуллярій, інакше ви ризикуєте засмітити воду гниючими залишками їжі.