Як повернути гроші за бракований телефон.

Ніхто не застрахований від покупки мобільного телефону з заводським браком, оскільки жоден виробник не виробляє 100% продукції без шлюбу. Не варто впадати у відчай, якщо вам дістався бракований телефон, ви можете повернути за нього гроші.
Інструкція
1
Зберігайте товарний вигляд телефону . Як тільки виявите шлюб, припиніть використання. Добре, якщо до цього ви не встигли багато чого змінити в апараті. Зняти плівку з екрану - не страшно, а от якщо ви вже примудрилися подряпати або впустити телефон, повернути його буде проблематично. І, зрозуміло, наявність чека - обов'язково.
2
Знайте свої права. В даному випадку вас цікавить Закон про захист прав споживача (ЗОПП), стаття 18. Слідуючи цій статті, ви маєте право замінити бракований телефон на подібний справний, або поміняти його на телефон іншої марки (доплативши або отримавши різницю в ціні), вимагати ремонт за рахунок продавця або сторонньої організації. Також у ваших повноваженнях - повністю отримати гроші за товар. Телефон не рахується технічно складним товаром, тому ви маєте право отримати витрачені кошти назад протягом усього гарантійного строку. Зазвичай він становить один-два роки.
3
Віднесіть телефон в магазин, де ви його придбали, і поясніть продавцю ситуацію. Можете залишити заяву з вимогою повернути вам вартість бракованого телефону . Вкажіть статті ЗОПП, що підтверджують ваше право на це. У кращому випадку ви відразу ж отримаєте гроші тому. Але телефон можуть відправити на експертизу. Це необхідно, щоб встановити, що причина несправності - виробничий брак або результат неправильного використання. Зазвичай експертиза триває 21 день. Якщо при цьому буде встановлено, що причина поломки - шлюб, то вам повернуть гроші. Але може статися і так, що винуватим визнають вас.
4
Ви маєте право на проведення експертизи за свій рахунок в іншому сервісному центрі. Якщо за результатами цієї експертизи виявиться, що несправність телефону - виробничий брак, ви маєте право подати в суд на магазин. Такі позови зазвичай легко виграються, якщо у вас на руках телефон, висновок експерта, всі коробки, чеки, гарантійний талон.
Дуже прикро купити дорогий мобільний телефон , а через деякий час виявити в ньому явний технічний брак. Однак якщо ви опинилися в такій ситуації, ви маєте право повернути витрачені гроші. Як це зробити?
Інструкція
1
Від покупки бракованого товару ніхто не застрахований, тому вже в магазині докладно дізнайтеся про терміни і умови гарантії, ретельно вивчіть всі документи і ні в якому разі не викидайте касовий чек. Звертайте увагу на цілісність кнопок, відсутність подряпин, переконайтеся, що дисплей не відходить від основи. При виявленні будь-якого недоліку, відразу вимагайте поміняти модель. Краще зробити це зараз, ніж потім намагатися довести свою правоту. Не купуйте телефон и з рук або в маленьких торговельних точках на ринках, так як є ймовірність, що вам продадуть «сірий» товар, і повернути за нього гроші буде дуже складно.
2
Якщо через деякий час ви виявили несправності в роботі нового телефон а, звертайтеся до магазину з паспортом і касовим чеком і пишіть письмову претензію. Часто продавці кажуть, що після 14 днів з моменту укладення угоди ви не маєте права вимагати повернення грошей. Це не так. Відповідно до закону «Про захист прав споживачів» телефон входить в таку групу товарів, для якої немає терміну давності для обміну, якщо апарат неналежної якості. 14 днів грають роль тільки в тому випадку, якщо вас не влаштовує розмір, колір або інші особливості, а сам телефон цілком справний.
3
Якщо співробітники магазину стверджують, що ви самі винні в поломці телефон а, вимагайте проведення експертизи. Оскільки гарантійний термін ще не минув, вона повинна бути виконана за рахунок магазину. Якщо експерт встановить, що причиною несправності є заводський брак, ви маєте право вимагати повернути гроші або надати вам іншу справну модель. Часто буває так, що продавці просто пропонують вам обрати інший товар на ту ж суму.
4
Якщо з вами відмовляються розмовляти і не погоджуються на повернення повної вартості телефон а, зверніться до міського відділу по захисту прав споживачів. Буде проведена перевірка, і якщо з'ясується, що ви праві, то гроші вам повернуть вже за рішенням суду.