Як зробити кошторис.

Перед початком будь-якого виду будівельних або монтажних робіт бажано скласти дефектну відомість обсягів планованих масштабів будівництва, ремонту. Без урахування вартості матеріалів, послуг з виконання тих чи інших видів робіт не можливе підписання договору з будівельно-монтажною організацією або планування витрат. Дана інструкція допоможе вам у правильному складанні кошторису.
Інструкція
1
В будь-яку програму з розробки кошторисної документації закладені зазвичай будь-які галузеві цінові довідники. Більшість з них мають прив'язку до конкретного виду робіт, інші до обласного рівню цін і витрат. Всі доповнення до кошторисних програмам позначають посилання на таблиці цін скорочено. Вивчіть попередньо такі стандарти і визначитеся з тим, що візьмете за основу майбутньої кошторису: - ДБН - державні кошторисні нормативи; - ФСП - фірмові кошторисні нормативи; - ІСН - індивідуальні кошторисні нормативи; - ТСН - територіальні кошторисні нормативи - так звані Террі - використовуються частіше всього;
2
Скачайте з сайту для кошторисників необхідні вам цінові нормативи, виходячи з прив'язки до тієї області, в якій буде виконуватися робота. Розберіть поетапно всі щаблі виробництва роботи.
3
Закладіть в кошторис вартість робіт з її складання, та необхідні тарифи для передбачуваних накладних витрат. Вивчіть порядок ціноутворення, для цього ознайомтеся з усіма листами «Федерального агентства по будівництву і житлово-комунальному господарству». Пам'ятайте, що не можна закладати однакову вартість в кошторисну прибуток при різних видах робіт.
4
Увійдіть в програму по складанню кошторису. Активуйте в ній необхідні вам довідники і, заводячи новий документ, встановіть необхідні коефіцієнти.
5
Далі використовуйте дефектну відомість з обсягами робіт і кількістю використовуваного матеріалу, врахуйте витрати на застосування машин і механізмів.
6
Вбийте по пунктах всі види робіт, і під кожним видом робіт вкажіть обсяг матеріалу і його вартість.
7
Додайте коефіцієнти на всю кошторис і підбийте підсумок. Потім, роздрукуйте документ.
Корисна порада
Якщо ви працюєте в будівельній компанії, використовуйте при складанні кошторису розрахункові процентні надбавки, зазначені в проектній документації, але з перерахунком в діючі ціни. Враховуйте всі витрати, для цього ознайомтеся з кресленнями, специфікаціями, закупівельними цінами на матеріали. Таким чином, ви будете знати ціновий мінімум (ринкова вартість) і максимум (закладений в довідники).