Як отримати ранній урожай огірків.

Важко уявити собі традиційну російську кухню без огірків . Вони, разом з помідорами, одна з найбільш популярних овочевих культур. Огірки володіють прекрасним смаком і ароматом, сприяють підвищенню апетиту і володіють дієтичними властивостями. Традиції вирощування огірків в середній смузі Росії вельми давні і на сьогоднішній день існує безліч перевірених способів отримати рясний і ранній урожай цього прекрасного овоча.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні шухлядки для розсади;
  • - солома;
  • - суперфосфат;
  • - дерев'яні бруски;
  • - прозора плівка ;
  • - пакети або стаканчики для розсади.
Інструкція
1
Восени виройте траншею глибиною близько 50см. Орієнтація по довжині - захід-схід. Землю горбком складіть на північній брівці.
2
На дно траншеї насипте перегній шаром 20 см. Зверху необхідно насипати пухкий матеріал типу тирси чи соломи, щоб земля не промерзала в сильні морози.
3
В лютому-березні висійте насіння огірків в дерев'яні шухлядки, наповнені почвосмесью до середини висоти. Висівайте сухе насіння на глибину 1-2 см через кожні 3-4 см. Добре полийте, накрийте склом і поставте в тепле місце.
4
Коли з'являться сходи, скло зніміть і виставте ящики з розсадою на сонячне підвіконня. Не забувайте добре поливати. Огірки дуже вимогливі до обсягу вологи під час росту. У міру збільшення пагонів підсипайте в ящички землі. Це призведе до значного збільшення кореневої системи.
5
Після появи у розсади 1-2 справжніх листків, пересадите розсаду в індивідуальні стаканчики. Можна використовувати пластикові пакети з-під молока. Не забудьте зробити дренажні отвори в стінках. Стаканчики повинні бути так само наповнені до половини землею. Продовжуйте підсипати грунт по мірі зростання огіркових пагонів.
6
В кінці лютого, початку березня підготовлену траншею звільніть від снігу і видаліть покривний матеріал. Поперек траншеї укладіть дерев'яні бруски. Зверху на них постеліть прозору поліетиленову плівку. З північного боку край плівки засипте залишеної землею. Повинна вийти похила площина, звернена на південь. Завдяки цьому земля швидше прогріється.
7
Коли температура ґрунту досягне 17-18 градусів, висаджуйте розсаду в траншею. Розріжте посадочні ємності і висадіть кожен кущ разом із земляною грудкою. На квадратний метр припадає 4-5 рослин. Присипте рослини землею, змішаної з суперфосфатом.
8
З боків траншеї уздовж посадок шаром 8-10 см укладіть солому або палие листя і засипте їх землею. Добре пролийте. Під час гниття ці залишки будуть виділяти тепло і вуглекислий газ, що сприяють швидкому зростанню огірків .
9
У теплі дні плівку скручуйте на північну бровку. Коли мине загроза заморозків, плівку можна видалити зовсім і встановити високі шпалери для підв'язки огіркових батогів. Так ви обережете рослини від ураження борошнистою росою.
10
Подальший догляд за огірками - звичайний.
Корисна порада
Використовуйте для посадки насіння ранньостиглих сортів.