Як привчити тхора до лотка.

Тхори - дуже охайні тварини і привчати їх до лотку необхідно з самого раннього віку. Але не вимагайте від свого вихованця занадто багато чого. Якщо тхір в 80% випадків ходить в лоток - це вже хороший результат.
Інструкція
1
Як тільки ви принесли тхора в будинок, тримайте його перші кілька днів у спеціальній клітці. Відразу ж помістіть в неї той лоток, який плануєте використовувати в подальшому, коли тварина буде вільно переміщатися по квартирі.
2
Так як тхори завжди справляють нужду через кілька хвилин після сну, то привчати їх до лотку потрібно наступним чином. Розбудіть вашого вихованця і візьміть на руки. Як тільки він почне проявляти занепокоєння, посадіть в лоток і простежте, щоб він не втік в інше місце. Після першого використання туалету похваліть тхора, почастуєте улюбленими ласощами і дайте можливість погуляти поза клітини. Але кожні півгодини відносите вихованця назад і садіть на лоток.
3
Якщо тхір напаскудив в приміщенні, обробіть це місце дезинфікуючим засобом, який знищує запахи. Тхора насварити і замкніть на якийсь час в клітці. Під час наступної прогулянки по квартирі уважно стежте за вихованцем і не допускайте повторення ситуації.
4
Пам'ятайте, що тхори дуже люблять чистоту і ніколи не стануть ходити в брудний лоток. Тому мийте його кілька разів на день, а якщо використовуєте наповнювач - очищайте в міру забруднення. Як тільки вихованець стане регулярно справляти свої потреби в лоток, почніть привчати його до вільного життя в будинку.
5
Спочатку надайте в розпорядження вихованця одне з приміщень, а в інші на даному етапі не пускайте. Встановіть лоток в один з кутів кімнати і помістіть в нього туалетну папірець, змочену в сечі тварини. Якщо тхір справить нужду в іншому місці, не лайте його, адже тварина ще не звикло до нового помешкання. Протріть забруднене місце складом, що знищує запахи і постеліть туди ганчірочку, яка є підстилкою для тварини. Відчувши її запах, тхір не буде управлятися в цьому ж місці.
6
Як тільки ви помітите, що тхір прийняв характерну позу і збирається напаскудити в недозволеному місці, відразу ж віднесіть його на лоток. Якщо ж ви не встигли, лаяти тварина не має сенсу. Покарання буде результативним тільки в тому випадку, якщо вихованець захоплений зненацька. Перший час намагайтеся постійно наглядати за тхором, це прискорить процес навчання.
7
Як тільки тварина освоїться на новому місці і стане дисципліновано ходити в лоток, відкрийте для нього новий простір і таким чином поступово привчайте до вільного життя в будинку. Якщо приміщень багато, то лотків доведеться встановити кілька, оскільки процес травлення у тхора дуже швидкий і тварина не стане бігти до лотку , якщо він знаходиться дуже далеко.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=E96TlGSA8xk