Як замінити трос ручника. Як поміняти тросик ручника.

Автомобіль є засобом підвищеної небезпеки. Для уникнення зіткнень в ньому передбачена гальмівна система. Однак бувають моменти, коли вона може вийти з ладу. В цьому випадку на допомогу приходить ручна гальмівна система. Хоча вона не така ефективна, але при певних обставинах може врятувати ваше життя. За нею йде регулярно стежити і проводити ТО. При появі ознак несправності негайно замініть трос стоянкового гальма.
Вам знадобиться
  • - ключ на 10;
  • - ключ на 13 (два);
  • - кліщі, пасатижі.
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на оглядову канаву або підйомник. У першому випадку надійно зафіксуйте передні колеса, підклавши під них упори-башмаки. Зніміть задні колеса і гальмівні барабани. Демонтуйте ліву задню гальмівну колодку гальмівного механізму. Видаліть наконечник трос а привода «ручного» гальма від важеля приводу і зніміть гальмівну колодку. При цьому передню гальмівну колодку знімати не потрібно. Таким же способом демонтуйте правий наконечник трос а.
2
Візьміть ключ на 13 і відпустіть на наконечнику переднього трос а затяжку контргайки. Потім, утримуючи останній від провертання кліщами, відкрутіть до його кінця контргайку і гайку для регулювання. Візьміть пассатижами за зачіп, який виконаний на витку пружини і від'єднайте від наконечника оттяжную пружину. Зніміть з нього контргайку, гайку для регулювання і распорную втулку, при цьому утримуючи його від провертання пассатижами або кліщами.
3
Демонтуйте з наконечника направляючу і від'єднайте від трос а. Візьміть торцеву головку на 13 і відкрутите 2 гайки кріплення, які кріплять лівий кронштейн до кузова. Видаліть кронштейн і пружинні шайби з шпильок. Зніміть кронштейн з трос а.
4
Візьміть трос і потягніть його назад і від'єднуйте вниз з кузовного кронштейна. Візьміть ключ на 10 і відверніть 2 болта, які кріплять наконечник до гальмівного щиту. Витягніть трос стоянкового гальма з гальмівного щита. Таким же способом демонтуйте праву частину трос а і зніміть його з автомобіля. Поставте новий трос в зворотному порядку.
5
Встановіть на оболонці трос а з внутрішньої сторони обмежувач, який би перешкоджав її руйнування при терті про нижню подовжню штангу задньої підвіски. Для цього підійде гумова трубка. З двох сторін автомобіля наконечники трос а встановіть в кронштейни кузова. Прикріпіть останні до кузова. Зробіть регулювання приводу гальма стоянки.
Зверніть увагу
На правій, по ходу автомобіля, гілки троса ручного гальма на оболонці є гумова трубка між переднім наконечником і втулкою кронштейна.