Як написати відгук про прочитану книгу.

Перегорнуто остання сторінка книги, а прощатися з нею не хочеться. Ви задумалися над питаннями, які поставив автор. Вам хочеться висловити думки, викликані романом або повістю. Людині властива потреба ділитися думкою з оточуючими про прочитану книзі , а отже, складати відгук про неї.
Інструкція
1
Щоб написати відгук, дати правильну оцінку книзі , уважно прочитайте твір. Ви повинні зрозуміти задум автора, побачити за прочитаним текстом життя. Розберіться у вчинках героїв, оцініть їх переживання і роздуми. Подумайте, яку позицію займає автор, на чиєму він боці.
2
Сформулюйте своє ставлення до вчинків героїв, зображуваних подій. Одна і та ж книга викликає у різних читачів різні враження. Відгук - це і є обмін враженнями про книзі . І щоб цей обмін відбувся, був цікавим і змістовним, вмійте не тільки висловити свою думку, але й обгрунтувати його. А для цього виберіть необхідний матеріал з тексту.
3
Подумайте, хто буде адресатом вашого відгук а: учитель, друг, батьки, бібліотекар, газета. Від цього залежать зміст, форма та мета вашої роботи. Якщо ви хочете привернути увагу до книзі , посперечатися про героїв, то напишіть статтю в газету. Тут доречний публіцистичний стіль.Еслі хочете поділитися враженням, а адресат далеко, можете використовувати епістолярний жанр. Такий відгук буде відрізнятися невимушеністю, розмовний. Якщо хочете розібратися у важких питаннях, то проаналізуйте особливості розкриття ідейного змісту книги, роль художньо-виражальних засобів. Такий відгук близький до рецензії.
4
Врахуйте деяких законів написання відгук а, які можна сформулювати у вигляді питань. 1. Сподобалася прочитана книга чи ні? Як вона вам читалася? 2. Про що прочитане твір? 3. Хто дійові особи? Хто особливо сподобався? Чому? 4. Хто не сподобався? Що відштовхує в цьому герої? 5. Яке ставлення автора до героїв? У чому це виражається? 6. Яка основна думка твору? Чим вона актуальна, важлива? 7. Яка ваша загальна оцінка прочитаного?
5
У дуже короткій формі відобразіть зміст книги, інакше всі ваші оцінки залишаться незрозумілими. Можна переказати щось особливо цікаве, щоб заінтригувати хлопців. Але якщо книгу в класі читали все, що не викладайте її зміст.
6
Підберіть назву своєї роботи. Воно повинно відображати ваше ставлення до книзі , запрошувати до роздумів.
Корисна порада
Висловлюйте свою думку, міркуйте, аналізуйте, але не підміняйте переказом зміст відкликання.